Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 26 września. Imieniny: Cypriana, Justyny, Łucji
11/08/2020 - 18:10

Wzmożone kontrole w sądeckiej czerwonej strefie. Posypały się mandaty

W nocy z piątku na sobotę na Sądecczyźnie, która znalazła się w czerwonej strefie epidemii koronawirusa, weszły w życie nowe ograniczenia. Niestety nie wszyscy przestrzegają zasad bezpieczeństwa, dlatego zostali ukarani mandatami.

W celu ograniczenia rozprzestrzeniania się koronawirusa oraz w trosce o zdrowie mieszkańców Sądecczyzny i turystów, od soboty policjanci prowadzą wzmożone kontrole. Funkcjonariusze sprawdzają czy sądeczanie stosują się do wprowadzonych obostrzeń obowiązujących w tzw. czerwonej strefie. W szczególny sposób zwracają uwagę na to, czy mieszkańcy zasłaniają nos i usta, a także czy zachowują dystans społeczny. Stróże prawa kontrolują również transport zbiorowy oraz placówki handlowe.

Zobacz też: WyjdziemyzCzerwonejStrefy!

- Policjanci wspólnie z pracownikami Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Nowym Sączu, kontrolują placówki handlowe oraz usługowe pod kontem przestrzegania nowych obostrzeń. Wspólnie z funkcjonariuszami Straży Ochrony Kolei sprawdzają także czy osoby podróżujące pociągami na terenie Sądecczyzny stosują się do wymogów sanitarnych. W trakcie wzmożonych działań kontrolnych na terenie miasta Nowego Sącza oraz powiatu nowosądeckiego policjantów wspierają również strażnicy miejscy i gminni – wyjaśnia podkom. Justyna Basiaga z sądeckiej policji.

Zobacz też Sądecczyzna czerwoną strefą. Nie zasłaniasz twarzy, dostaniesz mandat

Niestety nie wszyscy stosują się do obowiązku zasłaniania nosa i ust. Od soboty sądeccy policjanci pouczyli 281 osób, nałożyli 28 mandatów i skierowali 3 wnioski do sądu o ukaranie. Wspólnie z pracownikami Sanepidu skontrolowali 52 obiekty usługowe.

- Pamiętajmy, że troska o życie i zdrowie jest naszą wspólną sprawą, a wprowadzone przepisy służą ochronie życia i zdrowia  nas wszystkich. Dbajmy o bezpieczeństwo swoje, bliskich oraz osób, które są obok nas, stosujmy się do nowych zaleceń i obostrzeń – apeluje podkom. Justyna Basiaga.

Zobacz też Nowy Sącz czerwoną strefą. Co na to mieszkańcy? [WIDEO]

- Wzmożone kontrole nie mają na celu karania społeczeństwa, lecz zdyscyplinowania obywateli do przestrzegania obostrzeń a jednocześnie uświadomienia im skali problemu i zagrożenia jakie występuje w naszym regionie – dodaje.

RG [email protected] Fot. IlustracyjneDziękujemy za przesłanie błędu

Miesięcznik Sądeczanin - wydanie wrześniowe