Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 26 lutego. Imieniny: Bogumiła, Eweliny, Mirosława
20/01/2020 - 11:05

Wznawia działalność poradnia dermatologicza w limanowskim szpitalu

Od 1 lutego w Szpitalu im. Miłosierdzia Bożego w Limanowej wznawia działalność poradnia dermatologiczna. Była nieczynna od ubiegłego roku, bo…

Przyszpitalna poradnia dermatologiczna nie funkcjonowała od ubiegłego roku. Dlaczego? Nie było lekarza dermatologa, który prowadziłby ją i przyjmował pacjentów.

Jak trudno jest teraz pozyskać lekarzy specjalistów do pracy w szpitalach, czy Niepublicznych Zakładach Opieki Zdrowotnej wiedzą doskonale dyrektorzy placówek medycznych.

- Nie było łatwo – mówi Marcin Radzięta, dyrektor limanowskiego szpitala. – Lekarza dermatologa szukaliśmy kilka miesięcy. Nasze wysiłki przyniosły w końcu pożądany efekt. Od 1 lutego uruchamiamy ponownie poradnię dermatologiczną. Udało się nam pozyskać lekarza tej specjalności, który przystał na zaproponowane przez nas warunki.

Na razie przyszpitalna poradnia dermatologiczna będzie działała jeden dzień w tygodniu.

Od ubiegłego roku w limanowskim szpitalu nie działa też poradnia gastroenterologiczna. Powód jest ten sam. Brakuje lekarza specjalisty.

- W naszej przyszpitalnej poradni pracował jeden lekarz, który wyjechał za granicę i na jego miejsce ciągle szukamy zastępcy. Miejsce czeka. Jeśli tylko pozyskamy lekarza tej specjalności poradnia zostanie natychmiast ponownie uruchomiona.

[email protected], fot. Szpital powiatowy w Limanowej.Dziękujemy za przesłanie błędu

SĄDECZANIN ROKU 2019

Miesięcznik "Sądeczanin" luty 2020