Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 28 października. Imieniny: Narcyza, Serafina, Wioletty
21/09/2020 - 12:20

Zaraza nadal sieje spustoszenie w Małopolsce. Zmarli kolejni chorzy na COVID-19

Dwa zgony i ponad osiemdziesiąt nowych przypadków zakażenia koronawirusem. Zaraza nadal sieje spustoszenie w Małopolsce. To bilans z ostatniej doby. Ciągle przybywa chorych w Nowym Sączu i powiecie.

Najnowszy raport służb sanitarnych niestety nie napawa optymizmem. Z danych z ostatniej doby wynika, że Małopolska znalazła się co prawda na czwartym miejscu w ogólnopolskim zestawieniu zakażeń, jednak liczba nowych zachorowań może budzić niepokój. To 83 osoby. Są też dwa przypadki śmiertelne.

To 74-letni mężczyzna z Krakowa oraz 71-latka z powiatu suskiego, którzy przebywali w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie. Mieli choroby współistniejące, jednak potwierdzono, że w ich przypadku przyczyną zgonu był COVID-19.

Zakażeni Małopolanie stanowią grupę 50 kobiet i 33 mężczyzn, w wieku od 7 miesięcy do 92 lat, z czego 8 osób to dzieci do 18 roku życia, 75 osób to dorośli – informuje wojewódzki sanepid.

Jakie są doniesienia dotyczące subregionu sądeckiego?

W powiecie nowosądeckim badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem u 16 osób z powiatu nowosądeckiego, 6 osób z Nowego Sącza, 9 z powiatu limanowskiego oraz jednej z powiatu gorlickiego.

Na szczęście przybywa też nowych ozdrowieńców. Jest ich w sumie 37, z czego 5 osób to mieszkańcy Nowego Sącza, 12 osób to mieszkańcy powiatu nowosądeckiego ([email protected], fot. europarl.eu)Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)