Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 14 czerwca. Imieniny: Bazylego, Elizy, Justyny
27/12/2023 - 21:20

Znów najlepsza! LIdia Zelek nadal będzie kierowała sądeckim szpitalem

Dyrektor Lidia Zelek będzie przez sześć kolejnych lat kierowała Szpitalem Specjalistycznym im. J. Śniadeckiego w Nowym Sączu. Wygrała konkurs na zarządzanie tą placówką medyczną.

Lidia Zelek piastowała funkcję dyrektora sądeckiego szpitala od 2018 roku. Teraz, z uwagi na to, że kończyła się jej sześcioletnia kadencja wystartowała ponownie do konkursu i go wygrała. Zarząd Województwa Małopolskiego powierzył jej nadal pełnienie tej funkcji. Na kolejną sześcioletnią kadencję została powołana od 1 stycznia 2024 roku.

Lidia Zelek jest z wykształcenia ekonomistką. Ze służbą zdrowia związana jest od 1978 roku. Szczeble zawodowej kariery w 2011 roku zaprowadziły ją na stanowisko zastępcy dyrektora ds. administracyjno – pracowniczych Szpitala Specjalistycznego im Jędrzeja Śniadeckiego w Nowym Sączu. Była prawą ręką dyrektora Artura Puszki, a po jego nagłej śmierci w 2018 r. Zarząd Województwa Małopolskiego powierzył jej pełnienie obowiązków dyrektora leczniczy. Potem – po raz pierwszy wystartowała w konkursie na stanowisko dyrektora sądeckiego szpitala i w 2018 roku go wygrała.

W ostatnich latach nie tylko kierowała sądeckim szpitalem (zadanie to nie jest łatwe), ale również realizowała plany inwestycyjne rozwoju sądeckiego szpitala, nad którymi pracowali z dyrektorem Puszko. To na jej barkach spoczęło dokończenie modernizacji szpitala, rozbudowy oddziału onkologii i budowy nowego pawilonu ginekologii, położnictwa i neonatologii.

To, co jeszcze kilka lat temu było w planach zostało zrealizowane.

Przypomnijmy także, że Lidia Zelek była kandydatką w Plebiscycie „Sądeczanin Roku 2018”.

[email protected], fot. „Sądeczanin”Dziękujemy za przesłanie błędu