Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 17 czerwca. Imieniny: Laury, Leszka, Marcjana
18/06/2023 - 15:35

Nowy Sącz! Na podium tego rankingu plasują się najlepsi [FILM]

Nowy Sącz w rankingu Oceny Aktywności Gmin Subregionu Sądeckiego, w ocenie końcowej, uplasował się w tym roku na drugim miejscu. Gospodarz miasta Ludomir Handzel nie ukrywa, że jest to dla miasta i jego mieszkańców ogromny sukces, bo jest to dowód na to, że Nowy Sącz nie schodzi z objętej przed kilku laty ścieżki rozwoju.

W ubiegłym roku to właśnie miasto Nowy Sącz zajęło pierwsze miejsce w rankingu Oceny Aktywności Gmin Subregionu Sądeckiego.

Za nami XV – jubileuszowy ranking i w nim miasto w tym roku uplasowało się tuż za piękną i turystyczną gminą Rytro, którą kieruje wójt Jan Kotarba.

Gratulacje dla Nowego Sącza, pana jako gospodarza miasta oraz jego mieszkańców. W tym roku turystyczna gmina Ryto wyprzedziła Nowy Sącz w tym prestiżowym rankingu. Drugie miejsce dla Nowego Sącza. Drugie i bardzo dobre…

- Zdecydowanie tak. Gratuluję serdecznie zwycięzcy tegorocznego rankingu czyli gminie Rytro. Piękna gmina, często ją odwiedzam, podziwiam, fantastycznie położona. Cieszy mnie oczywiście nasze drugie miejsce. W ubiegłym roku to Nowy Sącz był na miejscu gminy Rytro. Co to oznacza?

Oznacza to, że cały region się rozwija, że wszystkie samorządy na Sądecczyźnie pozyskują środki zewnętrzne, że rozwijają się. To naprawdę dobra informacja, z której trzeba się cieszyć.

Znalezienie się w trójce najlepiej rozwijających się samorządów w regionie – na Sądecczyźnie świadczy o tym, że Nowy Sącz nie spoczywa na laurach i idzie do przodu, jeśli chodzi o własny rozwój…

- Nie przeczę. Oczywiście konkurencja jest bardzo duża. Na podium w rankingu Oceny Aktywności Gmin Subregionu Sądeckiego dostają się najlepsi.

Powiedział pan, że konkurencja jest duża i tak rzeczywiście jest, ale włodarzowi miasta – stolicy Sądecczyzny nie jest chyba łatwo dbać o to, aby miasto, jeśli chodzi o własny rozwój, nie zwalniało tempa?

- Dobry efekt jest trudno osiągnąć, ale staramy się z całych sił. Pracuje na to cały zespół Urzędu Miasta, jednostek miasta, spółek komunalnych. Staramy się pozyskiwać środki, staramy się remontować i modernizować Nowy Sącz. Dbamy o kulturę, profilaktykę zdrowotną, politykę socjalną miasta.

W mieście inwestycja goni inwestycję. Trudno temu zaprzeczyć…

Dalszą część artykułu czytaj na następnej stronie - TUTAJDziękujemy za przesłanie błędu