Sobota, 20 kwietnia. Imieniny: Agnieszki, Amalii, Czecha
17/11/2019 - 15:25

GKS Glinik Gorlice w finale Pucharu Polski

W półfinale okręgowego Pucharu Polski podokręgu Nowy Sącz - Gorlice piłkarze Glinika pokonali na wyjeździe A-klasową Naftę Kryg 3:1 i awansowali do finału.

Piłkarze Glinika pokonali Naftę Kryg w okręgowym Pucharze Polski

Na co dzień piłkarze GKS-u występują w IV lidze grupy wschodniej małopolskiej, gdzie w rundzie jesiennej zajęli 10. miejsce. Nafta zakończyła rozgrywki jesienne A-klasy na szóstym miejscu. Mimo to, niżej notowani gospodarze pierwsi objęli prowadzenie po strzale Dawida Tarki już w 7. minucie. Goście zdołali jednak doprowadzić do wyrównania jeszcze przed przerwą za sprawą bramki Kacpra Susza. Po zmianie stron górą był już Glinik. Ekipa z Gorlic dołożyła dwie bramki dzięki strzałom Pavla Konchuka i Dawida Kmaka, pieczętując awans do finału.

LKS Nafta Kryg - GKS Glinik Gorlice 1:3 (1:1)

Bramki: 1:0 – D. Tarka (7.), 1:1 – Susz (30.), 1:2 – Konchuk (60.), 1:3 – Kmak (69.)

Nafta: Stróżyk, Gawlak, Przybyło, Karp (85. Orzechowski), Luksa, S. Tarka, D. Tarka (76. D. Ludwin), P. Ludwin, Fejklowicz (50. Bieniek), Zawadowicz, Kosiba.

GKS: Kubik, Gomulak, Da Rosa, Kowalczyk, Tarasek, Susz, Myrda (80. Labut), Martuszewski (85. Spyrka), Gogola (85. Dąbrowski), Konchuk, Kmak.