Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 16 stycznia. Imieniny: Mascelego, Walerii, Włodzimierza
27/11/2019 - 16:15

Brutalne morderstwo w Znamirowicach. Śledczy sprawdzą poczytalność zabójcy

Kiedy doszło do morderstwa w Znamirowicach? Czy 26-latek, który zabił kobietę był poczytalny? Dlaczego to zrobił? Na te wszystkie pytania próbują znaleźć odpowiedź sądeccy policjanci wspólnie z prokuratorem.

Prokuratura Okręgowa w Nowym Sączu ustala okoliczności makabrycznej zbrodni, do której doszło w Znamirowicach prawdopodobnie początkiem października. 26-letni M.J., który zamordował 80-letnią kobietę usłyszał zarzut zabójstwa. Grozi mu dożywocie. Aktualnie mężczyzna przebywa w areszcie. W najbliższym czasie zostanie poddany badaniom psychiatrycznym, które dadzą odpowiedź na pytanie, czy mężczyzna był poczytalny w chwili, w której dopuścił się morderstwa.

Zobacz też Brutalne morderstwo w gminie Łososina Dolna. Nie żyje starsza kobieta

Zwłoki starszej kobiety zostały znalezione 2 października. 80-latka od kilkunastu lat mieszkała w Znamirowicach. Sprowadziła się tutaj z Warszawy. Rok wcześniej zmarł jej mąż. W przeszłości kobieta wiele razy była okradana.

Zobacz też Brutalne zabójstwo w Znamirowicach. Morderca usłyszał zarzuty

Córka zamordowanej kobiety próbowała się skontaktować z matką, ale ta nie odbierała od niej telefonu. Zaniepokojona kobieta poprosiła sąsiada 80-latki, aby sprawdził, czy wszystko u niej w porządku. Niestety mężczyzna nie mógł dostać się do budynku, dlatego wezwał policję. Gdy funkcjonariusze otworzyli drzwi i weszli do środka, znaleźli zwłoki staruszki. Na jej ciele były liczne rany. Z nieoficjalnych informacji wynika, że morderca zadawał jej ciosy młotkiem w głowę. Czy do morderstwa doszło na tle rabunkowym? Odpowiedź na to pytanie da policyjne śledztwo

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez SYGNAŁ

RG r.gajewski@sadeczanin.info, Fot. RGDziękujemy za przesłanie błędu