Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 14 czerwca. Imieniny: Bazylego, Elizy, Justyny
15/10/2020 - 13:15

Dzisiaj pogrzeb tragicznie zmarłego 23-latka. Zginął w wypadku w Bobowej

Mieszkańcy Chodorowej i Wilczysk, a także rodzina, przyjaciele i motocyklowa brać pożegna dzisiaj tragicznie zmarłego 23-latka, który zginął w wypadku w Bobowej. Mężczyzna poruszając się na motocyklu zderzył się z samochodem. Ratownicy długo walczyli o jego życie, ale niestety nie udało się.

Gorliccy policjanci wspólnie z prokuratorem ustalają przyczyny i okoliczności tragicznego wypadku, do którego doszło w minioną sobotę (10 października) na drodze wojewódzkiej 981 w Bobowej. Właśnie w tym feralnym dniu około godziny szesnastej w pobliżu targowiska motocykl, którym podróżował 23-latek z Chodorowej, zderzył się z osobowym Seatem. Do wypadku doszło na prostym odcinku drogi, na którym w przeszłości już wiele razy dochodziło do tragicznych wypadków.

Zobacz też Tacy młodzi ludzie... Śmierć splotła wczoraj ich losy w Bobowej

Siła uderzenia była tak duża, że motocyklista przeleciał kilka metrów dalej i wylądował na aucie zaparkowanym pod sklepem. Mężczyzna był nieprzytomny i nie oddychał. Ponad godzinę strażacy i ratownicy medyczni walczyli o jego życie. Na miejsce przyleciał nawet śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Niestety mimo starań medyków, życia 23-letniego motocyklisty nie udało się uratować. O godzinie 17.04 lekarz stwierdził zgon.

20-letnia kobieta, która kierowała samochodem jest mieszkanką powiatu gorlickiego i wyszła z tego wypadku bez szwanku.

Zobacz też: Uderzył w auto i wyleciał jak z katapulty. Nie żyje motocyklista [ZDJĘCIA]

Z wstępnych policyjnych ustaleń wynika, że do zderzenia doszło podczas wyprzedzania. Wyprzedzał motocyklista, a kierująca osobówką akurat zaczęła skręcać. Jak na razie nie wiadomo, czy kobieta za późno włączyła kierunkowskaz, czy może to motocyklista jechał za szybko i prowadząca osobówkę 20-latka go nie zauważyła na czas?

Jak udało nam się dowiedzieć, 23-letni motocyklista nie miał uprawnień do kierowania jednośladem. W miejscu wypadku policjanci zastali także innego motocyklistę, który nie brał udział w tym zdarzeniu. Funkcjonariusze poczuli od niego woń alkoholu, dlatego przebadali go alkomatem. Okazało się, że miał około 0,5 promila alkoholu. Mundurowi zatrzymali mu prawo jazdy.

Dzisiaj mieszkańcy Chodorowej i Wilczysk, a także rodzina, przyjaciele i motocyklowa brać pożegna tragicznie zmarłego 23-latka, który zginął w wypadku. O godzinie 14 w kościele parafialnym w Wilczyskach zostanie odprawiona msza pogrzebowa, po której ciało motocyklisty zostanie złożone na cmentarzu parafialnym. ([email protected] Fot. RG)

Tragiczny wypadek w Bobowej. Nie żyje motocyklista
Przed godziną 16 w miejscowości Bobowa doszło do poważnego wypadku - zderzyła się osobówka z motorem. Niestety życia motocyklisty nie udało się uratować. Droga koło targowiska jest zablokowania.


Dziękujemy za przesłanie błędu