Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 24 września. Imieniny: Dory, Gerarda, Maryny
26/07/2021 - 11:30

Lekarze walczą o życie 15-latka. W nocy przeszedł skomplikowaną operację

Krakowscy lekarze walczą o życie 15-latka, który podróżując motorowerem, nie zatrzymał się przed znakiem „stop” i w Łukowicy zderzył się z mercedesem. Stan nastolatka jest bardzo ciężki.

Limanowscy policjanci ustalają przyczyny dramatycznego wypadku, który w niedzielne popołudnie wydarzył się w Łukowicy na Limanowszczyźnie. Jak na razie wiadomo jedynie tyle, że 15-latek, który kierował skuterem, nie zatrzymał się przed znakiem „stop” i zderzył się z mercedesem.

Stan chłopca był bardzo ciężki. Ratownicy medyczni reanimowali go. Na szczęście udało im się przywrócić akcję serca. Śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego przetransportował go do Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie-Prokocimiu, gdzie teraz lekarze walczą o jego życie. Minionej nocy chłopiec przeszedł skomplikowaną operację, ale jego stan wciąż jest bardzo ciężki.

Razem z nim skuterem jechał drugi 15-latek, który również ucierpiał w wypadku. Chłopiec został przewieziony karetką do szpitala w Nowym Sączu. Na szczęście nic poważnego mu się nie stało. Jego życiu nic nie zagraża.

- Wykonaliśmy oględziny miejsca zdarzenia z udziałem biegłego do spraw wypadków drogowych. Czynności prowadzą policjanci z Limanowej – informuje asp. Jolanta Batko z limanowskiej policji. (r.gajewski@sadeczanin.info Fot. OSP Jastrzębie, Sylwia Siwulska)Dziękujemy za przesłanie błędu