Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 27 marca. Imieniny: Ernesta, Jana, Marka
18/09/2020 - 21:55

Lekarze walczą o życie 19-latka. Mamy nagranie z wypadku w Laskowej [WIDEO]

Krakowscy lekarze walczą o życie 19-letniego motocyklisty, który został ciężko ranny w wypadku w Laskowej. Bardzo długo był reanimowany. Gdy ratownikom udało się przywrócić akcję serca, śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego przetransportował go do szpitala.

Limanowscy policjanci ustalają przyczyny i okoliczności dramatycznego wypadku, który w czwartkowy wieczór po godzinie osiemnastej wydarzył się w Laskowej. Ze wstępnych ustaleń wynika, że 34-letni mężczyzna, który kierował Oplem Merivą, włączając się do ruchu wymusił pierwszeństwo i doprowadził do zderzenia z motocyklistą.

Zobacz też Nie żyje 19-letni motocyklista. Moment wypadku w Laskowej uchwyciła kamera

Jak się okazało, jednośladem podróżował 19-letni mężczyzna  i to właśnie on najbardziej ucierpiał w tym wypadku. Był nieprzytomny i nie oddychał. Ratownicy bardzo długo prowadzili reanimację, która na szczęście powiodła się. Jego serce na nowo zaczęło bić. Śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego zabrał go z ciężkimi obrażeniami do krakowskiego szpitala, gdzie teraz lekarze walczą o jego życie.

Policjanci przebadali kierowcę Opla na obecność alkoholu w organizmie. Okazało się, że w chwili wypadku był trzeźwy.

- Kierujący motocyklem nie posiadał uprawnień do kierowania, ponieważ zostały mu cofnięte. Na miejscu zdarzenia ślady zabezpieczyła grupa dochodzeniowo - śledcza. Czynności w sprawie wypadku prowadzi Komenda Powiatowa Policji w Limanowej – informuje asp. Jolanta Mól, rzecznik prasowy limanowskiej policji.  

Przez kilka godzin droga powiatowa w Laskowej była zablokowana. W tym czasie limanowscy policjanci prowadzili czynności dochodzeniowe, które mają wyjaśnić przyczyny i okoliczności tego nieszczęścia. ([email protected] fot. i film Paweł Grab TV 28)Dziękujemy za przesłanie błędu