Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 19 kwietnia. Imieniny: Alfa, Leonii, Tytusa
26/08/2022 - 15:15

Miał w domu sporo trefnego towaru. Policjanci złożyli mu wizytę

Miał w domu prawie 5 kilogramów marihuany i 200 tysięcy nielegalnych papierosów. Policjanci, którzy podejrzewali, że może prowadzić nielegalny biznes, złożyli mu niezapowiedzianą wizytę. Szybko potwierdziły się ich przypuszczenia.

Policjanci, którzy na co dzień ścigają przestępców narkotykowych, zatrzymali 33-letniego sądeczanina, którego podejrzewali o posiadanie narkotyków i nielegalnego tytoniu. Funkcjonariusze dokładnie przeszukali jego mieszkanie.

- Zabezpieczyli foliowe worki z brunatnym suszem oraz kartony z papierosami bez polskich znaków akcyzy skarbowej – informuje kom. Justyna Basiaga z sądeckiej policji.

Jak się okazało, sądeczanin posiadał 4880 gramów marihuany o czarnorynkowej wartości blisko 500 tysięcy złotych. Policjanci policzyli również papierosy, których było ponad 200 tysięcy.

- Sprawca naraził Skarb Państwa na uszczuplenie w wysokości blisko 190 tys. złotych z tytułu niezapłaconych podatków – wyjaśnia rzeczniczka sądeckiej policji.

33-latek usłyszał zarzuty posiadania znacznych ilości narkotyków i nielegalnych wyrobów akcyzowych. Decyzją sądu, mieszkaniec Nowego Sącza spędzi najbliższe trzy miesiące w areszcie i tam poczeka na wyrok. Grozi mu kara nawet do 10 lat więzienia. ([email protected] Fot. KMP Nowy Sącz)Dziękujemy za przesłanie błędu