Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 25 stycznia. Imieniny: Miłosza, Pawła, Tatiany
13/06/2020 - 09:00

Nie zatrzymał się przed pasami i omal nie uderzył w pieszego. Zobaczcie sami

Wydawałoby się, że pasy to miejsce, w którym piesi są w szczególny sposób chronieni i mogą bezpiecznie przejść na drugą stronę jezdni. Niestety nie zawsze tak jest. To właśnie na przejściach dla pieszych najczęściej dochodzi do wypadków. Niewiele brakowało, a jakiś czas temu w Kamionce Wielkiej na pasach doszłoby do nieszczęścia. Zobaczcie sami.

Naprawdę niewiele brakowało, a końcem maja w Kamionce Wielkiej doszłoby do tragicznego wypadku. Wszystko przez bezmyślnego kierowcę, któremu chyba bardzo się śpieszyło. Pieszy chciał przejść na drugą stronę jezdni. Gdy z lewej strony samochód zatrzymał się przed pasami, mężczyzna wszedł na jezdnię, ale wtedy nadjechał z prawej strony inny samochód.

Zobacz też To się mogło skończyć tragicznie. Z dostawczaka na drogę zaczęły wypadać rzeczy

Kierowca nawet nie zwolnił przed przejściem. Za nic miał bezpieczeństwo pieszego, który znajdował się już na środku jezdni. Na szczęście tym razem udało się uniknąć tragedii, bo pieszy wykazał się ograniczonym zaufaniem, co być może uratowało mu życie. Niestety w wielu przypadkach takie sytuacje, jak ta z nagrania kończą się kalectwem, a czasem nawet śmiercią.

RG r.gajewski@sadeczanin.info Film Sądeckie DrogiDziękujemy za przesłanie błędu