Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 27 stycznia. Imieniny: Anieli, Juliana, Przemysława
20/08/2020 - 12:15

O włos od tragedii. Pędził autem po ścieżce, dzieci pierzchały w popłochu

Niewiele brakowało, a w Słopnicach Dolnych koło Limanowej doszłoby do tragedii. Bezmyślny kierowca wjechał samochodem na ścieżkę dla pieszych i rowerzystów. Dzieci musiały uciekać przed nim w krzaki. Strażacy opublikowali na portalu społecznościowym nagranie z tego zdarzenia. Zobaczcie sami.

W poniedziałkowy wieczór (17 sierpnia) w Słopnicach Dolnych omal nie doszło do tragedii. Jakiś szaleniec wjechał samochodem na ścieżkę przeznaczoną dla pieszych i rowerzystów, po której w tym czasie spacerowały dzieci i młodzież. Kierowca zignorował zakaz wjazdu i poruszał się z wielką prędkością. Piesi musieli uciekać w zarośla przed nadjeżdżającym pojazdem.

- Zdarzenie zostało zgłoszone na policję, a monitoring został zabezpieczony. Trwa poszukiwanie osoby, która swoim zachowaniem, brawurą mogła doprowadzić do tragedii – napisali na swojej stronie strażacy ze Słopnic Dolnych i zaapelowali do wszystkich osób, które rozpoznają samochód z nagrania, aby przekazały wszelkie informacje policji.

- Na naszych drogach samochody poruszają̨ się̨ bardzo szybko, stwarzając ogromne zagrożenie. Aby uniknąć́ tragedii zachęcamy do korzystania z Krajowej Mapy Zagrożeń́ Bezpieczeństwa. Można tam zgłaszać́ takie szaleńcze rajdy, jakie ostatnio mają miejsce w naszej miejscowości. Nie bójmy się̨ zgłaszać́ szaleńców, którzy mogą̨ zabić́ na drodze kogoś́ z naszych bliskich – apelują strażacy.

RG r.gajewski@sadeczanin.info Film OSP Słopnice DolneDziękujemy za przesłanie błędu