Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 9 lipca. Imieniny: Hieronima, Palomy, Weroniki
04/12/2019 - 16:30

Pędził jak wariat i przejechał na czerwonym. Czekamy na kolejne wasze nagrania

Nagrałeś brawurowe zachowanie kierowców na sądeckich drogach? Prześlij nam film. Opublikujemy go. Raz w miesiącu będziemy nagradzać osobę, której nagranie cieszyło się największym zainteresowaniem naszych Czytelników.

W ostatnich tygodniach w Nowym Sączu doszło do kilku dramatycznych wypadków na przejściach dla pieszych. 11 października samochód potrącił 18-letnią kobietę, która na ulicy Limanowskiego w pobliżu sądeckiego „Elektryka” przechodziła na drugą stronę jezdni. 18-latka w ciężkim stanie została zabrana do szpitala.

Kilka tygodni po tym dramatycznym wypadku, 19 listopada doszło do kolejnego potrącenia, tym razem na ul. I Brygady. Taksówka wjechała w przechodzącego przez pasy na zielonym świetle 15-letniego chłopca. Jak udało nam się dowiedzieć, taksówkarz zagadał się z klientami, których przewoził i wtedy potrącił samochodem 15-latka.

Tydzień po tym wypadku doszło do kolejnego zdarzenia na tej samej ulicy. Auto uderzyło w około 50-letnią kobietę, która na pasach przechodziła na drugą stronę jezdni.

To już prawdziwa plaga. W wielu przypadkach nie doszłoby do wypadków, gdyby kierowcy zachowali większą ostrożność. Niestety często ignorują zasady ruchu drogowego. Przejeżdżają na czerwonym świetle, wyprzedzają na skrzyżowaniach albo przejściach dla pieszych.

Do bardzo groźnego zdarzenia doszło 1 grudnia na ul. Królowej Jadwigi. Jeden z kierowców przejechał na żółtym świetle, a drugi na czerwonym. Aż strach pomyśleć, jak mogło się to skończyć, gdyby w tym czasie piesi przechodzili przez pasy. Pan Jerzy nagrał całe zdarzenie kamerą samochodową i przesłał film na nasz redakcyjny SYGNAŁ za co bardzo dziękujemy. 

RG [email protected], film przesłany na SYGNAŁ przez p. JerzegoDziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)