Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 20 stycznia. Imieniny: Fabioli, Miły, Sebastiana
23/09/2020 - 13:15

Policja ustala przyczyny pożaru Media Expert. Konstrukcja dachu grozi zawaleniem

Sądeccy policjanci wspólnie z prokuraturą ustalają, co było przyczyną pożaru, który w poniedziałkowy poranek wybuchł w budynku Media Expert przy ulicy Węgierskiej w Nowym Sączu. Konstrukcja dachu budynku grozi zawaleniem, dlatego jak na razie śledczy mogli przeprowadzić jedynie niektóre czynności.

- Z uwagi na niestabilną konstrukcję dachu budynku, który grozi zawaleniem, dotychczas możliwe było jedynie przeprowadzenie częściowych oględzin z udziałem biegłego z zakresu pożarnictwa, ale na tej podstawie wstępnie wykluczono, by do pożaru ktoś się przyczynił – wyjaśnia podkom. Iwona Grzebyk-Dulak, rzecznik prasowy sądeckiej policji.

Zobacz też Po pożarze Media Expert: co z pracownikami, czy market zostanie odbudowany?

Policjanci prowadzą czynności pod kątem sprowadzenia katastrofy zagrażającej mieniu w wielkich rozmiarach, badają okoliczności pożaru i sprawdzają czy doszło do popełnienia przestępstwa.

W poniedziałek rano, zanim w markecie pojawił się ogień, nikogo jeszcze nie było w środku. Z kolei w niedzielę sklep był zamknięty i również nikt w nim nie przebywał.

- Nie wiemy jaki był powód pożaru. Na miejscu pracują odpowiednie służby, które mam nadzieję ustalą przyczyny tego zdarzenia. Najważniejsze w tym całym nieszczęściu jest to, że nikomu nic się nie stało – powiedział nam Michał Mystkowski, rzecznik prasowy sieci Media Expert.

Zobacz też Pożar sklepu Media Expert został ugaszony. Trwa liczenie strat [FILM, ZDJĘCIA]

Trwa liczenie strat. Już teraz wiadomo, że będą one ogromne, bo cały asortyment spłonął doszczętnie. Jak na razie nie wiadomo, czy w tym miejscu w przyszłości powstanie sklep sieci Media Expert.

- W tej chwili trwają tam prace, które wykonują strażacy i pracownicy nadzoru budowlanego. Służby sprawdzają jak duże są uszkodzenia i czy została naruszona konstrukcja budynku. W tej chwili nie potrafię odpowiedzieć na pytanie, czy w tym samym miejscu powstanie kiedyś market sieci Media Expert – dodaje Michał Mystkowski i jednocześnie zapewnia, że nikt z pracowników zatrudnionych w markecie Media Expert przy ul. Węgierskiej nie zostanie bez pracy. Część z nich zasili zespół marketu Media Expert przy Galerii Gołąbkowice, a część zostanie oddelegowana do obsługi zamówień internetowych. (r.gajewski@sadeczanin.info Fot. RG, OSP Nowy Sącz-Biegonice)

Pożar sklepu Media Expert został ugaszony. Trwa liczenie strat
Dobiegła końca akcja gaśnicza przy ulicy Węgierskiej. Kilkudziesięciu strażaków przez prawie osiem godzin gasiło pożar marketu ze sprzętem elektronicznym. Niestety niewiele udało się uratować. Straty jakie ponieśli właściciele są ogromne.


Dziękujemy za przesłanie błędu