Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 29 listopada. Imieniny: Błażeja, Margerity, Saturnina
18/10/2021 - 16:40

Policjanci rozbili grupę przestępczą. Wśród osób zatrzymanych są sądeczanie

Małopolscy policjanci rozbili zorganizowaną grupę przestępczą, która zajmowała się rozprowadzaniem narkotyków. Wśród osób zatrzymanych są mieszkańcy powiatu nowosądeckiego i suskiego. W akcji brało udział aż 126 policjantów.

Funkcjonariusze z Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie rozbili zorganizowaną grupę przestępczą, która zajmowała się rozprowadzaniem narkotyków, głównie marihuany, amfetaminy, tabletek ecstazy i mefedronu. Z ustaleń policjantów wynika, że przestępcy wprowadzili do obrotu ponad pięć kilogramów narkotyków.

12 i 13 października funkcjonariusze z krakowskiej i wojewódzkiej komendy wraz z policjantami innych wydziałów kryminalnych weszli do mieszkań osób podejrzanych. Na terenie powiatu nowosądeckiego i suskiego zatrzymali aż trzynaście osób zamieszanych w handel narkotykami, w tym siedmiu członków zorganizowanej grupy przestępczej. Śledczy zabezpieczyli ich majątek o łącznej wartości ponad 50 tysięcy złotych.

- Zatrzymanym osobom przedstawiono zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej oraz wytwarzania i wprowadzania do obrotu znacznych ilości środków odurzających. Na wniosek Prokuratury Okręgowej w Krakowie, sąd zastosował wobec siedmiu zatrzymanych osób środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania, a w stosunku do pozostałych środki zapobiegawcze w postaci poręczenia majątkowego, dozoru policji i zakazu opuszczania kraju połączonego z zakazem wydania dokumentu uprawniającego do przekraczania granicy – informują policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie.

Przestępcom grozi kara od dwóch do dwunastu lat więzienia. Sprawa ma charakter rozwojowy. Niewykluczone, że w najbliższych dniach kolejne osoby zostaną zatrzymane i usłyszą zarzuty. (r.gajewski@sadeczanin.info fot. i film KWP Kraków)Dziękujemy za przesłanie błędu