Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 25 stycznia. Imieniny: Miłosza, Pawła, Tatiany
17/03/2020 - 14:25

Śpieszyło im się? Przez takich kierowców na DK 75 giną ludzie [WIDEO]

Na drodze krajowej numer 75, która liczy 133 kilometry długości i przebiega od Krakowa przez Brzesko, Łososinę Dolną, Nowy Sącz i Muszynkę, aż do granicy ze Słowacją, co kilka dni dochodzi do wypadków i kolizji. Niestety wiele osób ginie albo trafia do szpitala. Już wiele razy wspólnie z naszymi Czytelnikami zastanawialiśmy się na łamach portalu, dlaczego ta droga jest tak bardzo niebezpieczna. Zawsze nasuwał się jeden wniosek: to nie droga, a bezmyślni kierowcy są największym zagrożeniem.

Na drodze krajowej numer 75 doszło już do wielu ludzkich tragedii. W wypadkach życie traciły zarówno starsze, jak i młode osoby. Bywało też tak, że ginęły całe rodziny. Prawie w każdej sytuacji to bezmyślność i brawura kierowców doprowadziła do tragedii. Niektórzy zachowują się tak, jakby byli jedynymi uczestnikami ruchu drogowego. Pędzą przekraczając dozwoloną prędkość, wymuszają pierwszeństwo, wyprzedzają na podwójnej linii ciągłej, nie zwracając uwagi na to, że w pobliżu znajduje się przejście dla pieszych albo że z przeciwnego kierunku jadą samochody. To tylko niektóre z zachowań, z którymi każdego dnia możemy spotkać się na sądeckich drogach. Niestety przez takich kierowców giną ludzie. 

Zobacz też Wypadek w Tęgoborzy. Motocyklista zderzył się z samochodem

Od naszego Czytelnika otrzymaliśmy filmy, które pokazują, jak bardzo nieodpowiedzialni są niektórzy kierowcy. Pierwsze nagranie zostało nakręcone na drodze krajowej numer 75 w Nowej Wsi, a drugie we Frycowej. W jednym i drugim przypadku kierowcy zachowali się bezmyślnie, wyprzedzając w miejscu, w którym jest to zabronione. W tym momencie z przeciwnego kierunku nie jechały żadne pojazdy i wydawałoby się, że jest bezpiecznie, ale już niejeden kierowca w podobny sposób ryzykował i skończyło się tragicznie. 

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez SYGNAŁ

RG r.gajewski@sadeczanin.info, Film CzytelnikDziękujemy za przesłanie błędu