Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 5 grudnia. Imieniny: Kryspiny, Norberta, Sabiny
27/10/2020 - 16:00

Tragiczny finał poszukiwań. Wyłowili z Dunajca zwłoki zaginionej kobiety [FILM]

Tragicznie zakończyły się poszukiwania zaginionej 68-latki z Nowego Sącza. Dzisiaj w godzinach przedpołudniowych z Dunajca wyłowiono jej ciało. Na miejscu pracują policjanci, strażacy oraz prokurator.

Dzisiaj w godzinach przedpołudniowych z Dunajca na wysokości Wielopola wyłowiono zwłoki zaginionej mieszkanki Nowego Sącza. Tę informację potwierdziła podkom. Iwona Grzebyk-Dulak z sądeckiej policji.

Ciało znalazły dwie kobiety, które pływały na pontonie. Wczoraj brały one udział w poszukiwaniach zorganizowanych przez rodzinę zaginionej 68-latki z Nowego Sącza, a dzisiaj postanowiły przeszukać Dunajec korzystając z pontonu.

Poszukiwania zaginionej 68-latki były prowadzone przez policję od tygodnia. Przez kilka dni w terenie szukali jej strażacy z Nowego Sącza i pobliskich jednostek, a także ratownicy z Grupy Ratownictwa Specjalnego OSP Nowy Sącz, którzy przeczesywali zarośla po obu stronach Dunajca w okolicy mostu heleńskiego. Z kolei ratownicy Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego z drużyny AWF przeszukiwali rzekę Dunajec od mostu w Zabełczu do jej ujścia do Jeziora Rożnowskiego. Na odcinku około piętnastu kilometrów sprawdzili zarówno prawy, jak i lewy brzeg rzeki oraz dostępne od strony wody zarośla.

Gdy poszukiwania w terenie zostały zakończone, rodzina na własną rękę wspólnie z wolontariuszami przeszukiwała brzegi Dunajca. Dzisiaj o godzinie 12 znów mieli się spotkać i kontynuować poszukiwania.

Rodzina zaginionej 68-latki zwróciła się z prośbą o pomoc do jasnowidza Krzysztofa Jackowskiego, który na początku wskazał miejsce na rzece Dunajec w pobliżu mostu heleńskiego. Później jednak powiedział, że już w tym miejscu nie widzi ciała. Dzisiaj to miejsce jeszcze raz przeszukali ratownicy Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego z drużyny AWF.

- Na zlecenie policji przeszukaliśmy miejsce wskazane przez Jackowskiego między mostem kolejowym a heleńskim - informuje Tomasz Białkowski, instruktor WOPR, który brał udział w poszukiwaniach.

Niestety poszukiwania mają tragiczny finał. Wszystkim osobom, które włączyły się w nie udostępniając nasze komunikaty bardzo dziękujemy. Rodzinie i bliskim zmarłej 68-latki przekazujemy kondolencje. (r.gajewski@sadeczanin.info Fot. RG, Tomasz. Białkowski, Film D. Szlag)

Tragiczny finał poszukiwań. Z Dunajca wyłowiono zwłoki zaginionej kobiety
Tragicznie zakończyły się poszukiwania zaginionej 68-latki z Nowego Sącza. Dzisiaj w godzinach przedpołudniowych z Dunajca wyłowiono jej ciało. Na miejscu pracują policjanci, strażacy oraz prokurator.


Dziękujemy za przesłanie błędu