Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 30 listopada. Imieniny: Andrzeja, Maury, Ondraszka
21/09/2020 - 19:55

Wielki pożar sklepu Media Expert przy Węgierskiej w Nowym Sączu [WIDEO][ZDJĘCIA]

Po godzinie szóstej nad Nowym Sączem pojawił się brudny pas mgły. Wyglądało to tak, jakby nad miastem zalegał smog. Tak z daleka wyglądał pożar marketu Media Expert przy ulicy Węgierskiej.

Było wcześnie rano, kiedy nad budynkiem Media Expert przy ulicy Węgierskiej pojawiły się kłęby czarnego dymu. Wedle relacji strażaków służby ratunkowe zostały zaalarmowane tuż po godzinie szóstej. Kiedy dotarły na miejsce, wnętrze budynku i dach były już całe w ogniu.

Czytaj też Pożar sklepu Media Expert został ugaszony. Trwa liczenie strat [FILM, ZDJĘCIA]

- To jedno, duże, parterowe pomieszczenie wypełnione towarem. Całe wyposażenie sklepu spłonęło albo zostało zalane wodą  – mówi brygadier  Marian Marszałek, rzecznik prasowy sądeckiej straży pożarnej. 

Zobacz też Wnętrze Media Expert spłonęło doszczętnie. Czy market zostanie odbudowany?

W akcji gaszenia pożaru uczestniczy szesnaście wozów bojowych i sześćdziesięciu  strażaków. Na szczęście nikt nie ucierpiał.

- Gdy strażacy dotarli na miejsce, dach był bardzo mocno nagrzany. Próbowaliśmy wejść do środka, ale niestety część dachu była już zapadnięta. Wysoka temperatura i zadymienie nie pozwoliły nam wejść bezpiecznie do budynku. Podjęliśmy działania chłodzące dach. Wycięliśmy kilka otworów, aby móc wejść do środka. Równocześnie polewamy wodą wnętrze budynku przez okna i drzwi. Mamy na miejscu ponad szesnaście zastępów, drabinę, podnośnik i trzy cysterny, a więc jak widać środków gaśniczych nam nie brakuje. Akcja jest bardzo niebezpieczna i trudna - podkreśla Paweł Motyka, zastępca komendanta miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Sączu.

Zobacz też Policja ustala przyczyny pożaru Media Expert. Konstrukcja dachu grozi zawaleniem

Jak na razie jest jeszcze za wcześnie, aby mówić o przyczynach pożaru. Wiadomo jedynie,  że w niedzielę market był zamknięty i nikt w nim nie przebywał. Wedle ustaleń, w poniedziałek rano, zanim pojawił się ogień, również nikogo jeszcze nie było w środku.

Co się wydarzyło na Węgierskiej?  Wyjaśnieniem sprawy zajmie się policja. 

Akcja gaśnicza może potrwać jeszcze kilka godzin. Kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami na ulicy Węgierskiej, która jest również fragmentem drogi krajowej numer 87. ([email protected], [email protected] fot. JM, RG, AM, wideo JM)

Pożar sklepu Media Expert został ugaszony. Trwa liczenie strat
Dobiegła końca akcja gaśnicza przy ulicy Węgierskiej. Kilkudziesięciu strażaków przez prawie osiem godzin gasiło pożar marketu ze sprzętem elektronicznym. Niestety niewiele udało się uratować. Straty jakie ponieśli właściciele są ogromne.


Dziękujemy za przesłanie błędu