Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 4 grudnia. Imieniny: Barbary, Hieronima, Krystiana
07/06/2020 - 17:00

Wylecieli jak z katapulty. Naznaczona śmiercią, przeklęta droga [ZDJĘCIA]

- Ta dziewczyna wyleciała z motocykla jak z katapulty i potem uderzyła w maskę samochodu. Chłopak przeleciał nad dachem auta. To trwało sekundy. Wyglądało strasznie – mówi świadek wypadku we Frycowej, gdzie w samo południe rozegrały się dramatyczne sceny.

- Wyjechałem z pola na drogę w kierunku Krynicy, o tam zza tej górki  - mówi roztrzęsiony kierowca ciągnika. - W pewnej chwili zauważyłem, że od Sącza jadą dwa motocykle. Na drugim pasie  pojawił się passat.

- Ten pierwszy motor,  taki zielony, zaczął mnie wyprzedzać. Kiedy zobaczył, że się na trzeciego nie zmieści, próbował gwałtownie hamować, otarł się o mój ciągnik i przewrócił się. Za nim jechał ten drugi, z dwójką młodych ludzi. Próbowali karambol ominąć i zderzyli się czołowo z passatem -  dodaje traktorzysta.

Stojący obok mężczyźni, świadkowie wypadku łapią się za głowy.

- To wyglądało strasznie – opowiadają. - Tym motocyklem jechali chłopak z dziewczyną. Ona po prostu wyleciała jak z katapulty,  a potem uderzyła w maskę samochodu i spadła kilka metrów dalej. Chłopak miał więcej szczęście, bo przeleciał nad dachem auta.

W jaki stanie są motocykliści?   

- Zabrało ich pogotowie. Cud Boski, że byli przytomni. Ale nie wiadomo jak ciężko zostali ranni. Nie wiemy też co z kierowcą passata. Badali go w karetce.

Roztrzaskany motocykl wygląda jak kupa złomu. Jego części rozrzucone są promieniu kilku metrów. Leżące w rowie auto ma rozbitą maskę i wgniecioną przednia szybę, w którą z potężną siłą musiała uderzyć dziewczyna.  Nieopodal stoi krzyż, taki  który się stawia, kiedy ktoś zginie.

Czytaj też Przez ten most jeżdżą autobusy pełne ludzi! Sądecka katastrofa wisi na podporze  

- To taka przeklęta droga, naznaczona śmiercią. Tu jest pełno takich krzyży,  bo  ciągłe są wypadki – mówi kobieta, która mieszka nieopodal. -Jezdnia jest równa i prosta, więc prują tędy bez opamiętania i samochody i motocykle. Urządzają sobie wyścigi. Za ten odcinek drogi powinna się zabrać policja.

Czytaj też Wściekły atak koronawirusa. To już lawinowy wzrost zakażeń w Małopolsce?  

Albo niech częściej dają tu patrole, albo niech ustawią jakieś znaki - dodaje. -  Tylko patrzeć, jak dojdzie do kolejnego nieszczęścia. Mam nadzieję, że ta dwójka młodych ludzi z tego wyjdzie.  

[email protected] fot. jm

Dramatyczny wypadek we Frycowej. Motocykliści zderzyli się z autem
- Ta dziewczyna wyleciała z motocykla jak z katapulty i potem uderzyła w maskę samochodu. Wyglądało strasznie – mówi świadek wypadku.


Dziękujemy za przesłanie błędu