Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 20 stycznia. Imieniny: Fabioli, Miły, Sebastiana
22/09/2020 - 17:10

Zmarł 19-letni motocyklista, ciężko ranny w wypadku w Laskowej [WIDEO]

Dotarła do nas smutna wiadomość. Niestety, lekarzom nie udało się uratować życia 19-letniego motocyklisty, który został ciężko ranny w wypadku w Laskowej. Medycy robili co mogli, ale jego obrażenia były bardzo poważne. Mężczyzna zmarł w sobotę w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie.

Limanowscy policjanci ustalają przyczyny i okoliczności dramatycznego wypadku, który w czwartkowy wieczór wydarzył się w Laskowej. Ze wstępnych policyjnych ustaleń wynika, że 34-letni mężczyzna, który kierował Oplem Merivą, włączając się do ruchu, wymusił pierwszeństwo i doprowadził do zderzenia z motocyklistą.

Zobacz też Dramatyczny wypadek w Laskowej. 19-letni motocyklista był reanimowany

Jednośladem kierował 19-letni mężczyzna i to właśnie on najbardziej ucierpiał w tym wypadku. Był nieprzytomny i nie oddychał. Ratownicy bardzo długo prowadzili reanimację. Śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego zabrał go z ciężkimi obrażeniami do Uniwersyteckiego Szpitala w Krakowie. Niestety po dwóch dniach 19-latek zmarł.

Jak poinformował naszą redakcję szef Prokuratury Rejonowej w Limanowej Mirosław Kazana, dzisiaj w Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie ma się odbyć sekcja zwłok.

Policjanci przebadali kierowcę Opla na obecność alkoholu w organizmie. Okazało się, że w chwili wypadku był trzeźwy. Z kolei kierujący motocyklem nie posiadał uprawnień do kierowania, ponieważ zostały mu cofnięte.

Zobacz też Lekarze walczą o życie 19-latka. Mamy nagranie z wypadku w Laskowej [WIDEO]

Moment wypadku uchwyciła kamera zamontowana na pobliskim budynku w Laskowej. Nagranie, które kilka dni temu opublikowaliśmy na łamach „Sądeczanina” wywołało falę komentarzy. Jedni internauci uważają, że całkowitą odpowiedzialność za ten wypadek ponosi kierowca samochodu, który wymusił pierwszeństwo. Inni z kolei twierdzą, że motocyklista jechał za szybko. Być może kierowca osobówki nie zauważył go.

Jak było naprawdę? Kto zawinił? Wyjaśnianiem przyczyn i okoliczności tego wypadku zajmą się limanowscy policjanci wspólnie z prokuraturą.  (r.gajewski@sadeczanin.info fot. i film Paweł Grab TV 28)Dziękujemy za przesłanie błędu