Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 4 grudnia. Imieniny: Barbary, Hieronima, Krystiana
04/05/2020 - 17:10

Znamy wyniki sekcji zwłok 32-latka z Piwnicznej. Prowadzone są dwa śledztwa

Znane są już wstępne wyniki sekcji zwłok 32-letniego mieszkańca Piwnicznej, którego ciało zostało znalezione 30 kwietnia. Jak udało nam się dowiedzieć, wyniki sekcji wykluczyły możliwość, jakoby do śmierci doszło na skutek urazu. Taką właśnie teorię wysnuł znany wideobloger Zbigniew Stonoga, który twierdził, że do śmierci 32-latka przyczynili się policjanci z Piwnicznej. Według niego funkcjonariusze zabrali 32-latka do lasu, gdzie dotkliwie go pobili. Kilku policjantów miało klęczeć na nim, co spowodowało u niego udar niedokrwienny mózgu i śmierć. Takiej przyczyny śmierci nie potwierdzają jednak wyniki badań sekcyjnych.

- 30 kwietnia zleciliśmy sekcję zwłok Zakładowi Medycyny Sądowej w Krakowie. Dzisiaj w godzinach przedpołudniowych ta sekcja została przeprowadzona. Wstępnie biegli wykluczyli urazową przyczynę zgonu pokrzywdzonego. Wykluczyli więc związek między działaniami policji, a śmiercią denata – powiedział w rozmowie z dziennikarzem „Sądeczanina” szef Prokuratury Rejonowej w Muszynie Rafał Gruszka.

Zobacz też Jak zginął 32-latek z Piwnicznej? Policja podaje swoję wersję wydarzeń [WIDEO]

3 maja prokuratura wszczęła śledztwo w sprawie nieumyślnego spowodowania śmierci pokrzywdzonego mężczyzny. Ze względu na doniesienia medialne zostało także wszczęte śledztwo w sprawie przekroczenia uprawnień przez funkcjonariuszy Komisariatu Policji w Piwnicznej-Zdroju.

Dzisiaj prokurator przesłuchał świadków - dwóch motocyklistów – którzy byli widoczni na filmie, który został opublikowany w sieci, jednak z uwagi na dobro śledztwa, prokurator jak na razie nie ujawnia treści przesłuchania.

- Skierowaliśmy do Prokuratury Okręgowej w Nowym Sączu wniosek o wyłączenie Prokuratury Rejonowej w Muszynie z obu tych postępowań z uwagi na to, że nadzorujemy Komisariat Policji w Piwnicznej i chcemy uniknąć zastrzeżeń, co do rzetelności prowadzonego przez nas postępowania – wyjaśnia prokurator Rafał Gruszka. 

Zobacz też Nie żyje 32-latek z Piwnicznej. Zapił się, czy pobiła go policja?

Na szczegółowe wyniki sekcji zwłok trzeba będzie jeszcze poczekać, ponieważ zostały jeszcze przeprowadzone badania histopatologiczne oraz na zawartość alkoholu i narkotyków.

RG [email protected], Film KWP Kraków, Fot. screen z filmu, zdjęcie przesłane przez CzytelnikaDziękujemy za przesłanie błędu