Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 5 grudnia. Imieniny: Kryspiny, Norberta, Sabiny
28/06/2020 - 12:40

Życie im niemiłe? Padał deszcz, droga była śliska, a oni wyprzedzali na czołówkę

Niektórzy kierowcy zachowują się tak, jakby byli jedynymi uczestnikami ruchu drogowego. Nie dość, że pędzą jak szaleni, to jeszcze wyprzedzają inne samochody na linii ciągłej tuż przed zakrętem. W takiej sytuacji bardzo łatwo o wypadek.

Do bardzo niebezpiecznego zdarzenia doszło kilka dni temu na drodze krajowej numer 28. Kierowca ciężarówki, a zaraz za nim kierowca osobówki, zaczęli wyprzedzać inne pojazdy. Nic by w tym nie było dziwnego gdyby nie to, że zdecydowali się na ten manewr na linii ciągłej tuż przed zakrętem. Z przeciwka w ich kierunku jechał samochód. Gdyby kierowca nie zwolnił, to z pewnością doszłoby do zderzenia czołowego, które mogłoby się zakończyć tragicznie. 

- Niesprzyjające warunki atmosferyczne, a dwóch cwaniaków decyduje się na wyprzedzanie na czołówkę, w tym jeden chowa się za ciężarówką. Na szczęście kierowca, który nagrał zajście zachował zimną krew i zwolnił do odpowiedniej prędkości - czytamy na stronie "Sądeckie Drogi", na której zostało opublikowane nagranie. Zobaczcie sami.

Nagrałeś kamerą brawurowe zachowanie kierowcy? Prześlij nam film na nasz SYGNAŁ

RG r.gajewski@sadeczanin.info, Film Sądeckie DrogiDziękujemy za przesłanie błędu