Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 6 grudnia. Imieniny: Dionizji, Leontyny, Mikołaja
30/08/2022 - 13:15

12-latek jechał rowerem. To wszystko wydarzyło się, kiedy się zatrzymał

Wybrał się na przejażdżkę rowerem, wylądował w szpitalu. Do bardzo niebezpiecznej sytuacji doszło w poniedziałek w Królowej Polskiej. 12-latek stoczył się do przydrożnego rowu. Bardzo szybko na miejsce udały się służby ratunkowe.

W okresie letnim na trasach w regionie pojawia się wielu rowerzystów. To w ostatnim czasie niezwykle popularny środek transportu, zyskujący cały czas kolejnych fanów. Niestety, zdarzają się także wypadki z ich udziałem. Uczestniczą w nich również dzieci. Niedawno mieliśmy z taką sytuacja do czynienia w Kasinie Wielkiej. Tym razem bardzo niebezpiecznie było w Królowej Polskiej (gmina Kamionka Wielka).

Zgłoszenie wpłynęło do sądeckich policjantów w poniedziałek, chwilę po godzinie 15. Momentalnie udali się pod wskazany adres. Okazało się, że poszkodowany został 12-latek. - Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że 12 -letni rowerzysta podczas postoju  stoczył się z przepustu do przydrożnego rowu – informuje kom. Justyna Basiaga, oficer prasowy KMP w Nowym Sączu.

Na miejsce przybyli także ratownicy medyczni. Obrażenia chłopca okazały się na tyle poważne, że musiał zostać zabrany do szpitala. Ta przejażdżka niestety nie zakończyła się w szczęśliwy sposób. - Dokładne okoliczności tego zdarzenia są obecnie wyjaśniane  – dodaje kom. Justyna Basiaga. ([email protected], fot.: MP/ zdjęcie ilustracyjne)Dziękujemy za przesłanie błędu