Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 4 grudnia. Imieniny: Barbary, Hieronima, Krystiana
21/05/2021 - 18:15

To 13-latek podciął mu gardło? Leżał w kałuży krwi i trzymał się za szyję

Leżał w kałuży krwi i trzymał się za szyję, w którą wcześniej zranił go 13-letni chłopiec. Miał szczęście, że szybko otrzymał fachową pomoc. W przeciwnym razie mogło się to zakończyć dla niego tragicznie.

Te dramatyczne sceny rozegrały się kilka tygodni temu, a dokładnie 25 kwietnia około godziny osiemnastej przy ulicy Nawojowskiej w Nowym Sączu. Jak udało nam się dowiedzieć, w jednym z mieszkań doszło do kłótni, podczas której 47-letni mężczyzna został zraniony przez 13-latka w szyję.

Zabawa w wyzwania przyczyną dramatów w Nowym Sączu?

- To była niedziela. Przejeżdżałem ulicą Nawojowską w godzinach wieczornych i zauważyłem w pobliżu piekarni, siedzącego przy drodze zakrwawionego mężczyznę, prawdopodobnie narodowości romskiej, który trzymał się za szyję. Strasznie to wszystko wyglądało. Stała przy nim osoba, która chyba znała się na udzielaniu pierwszej pomocy, bo bardzo fachowo to robiła. Po chwili przyjechała policja i pogotowie ratunkowe – napisał do naszej redakcji mieszkaniec Nowego Sącza. 

Poszkodowany mężczyzna miał szczęście, że szybko otrzymał fachową pomocą. Z obrażeniami szyi został zabrany przez załogę pogotowia ratunkowego do sądeckiego szpitala. Jego życiu nic nie zagraża.

- Z uwagi na to, że podejrzewany o ten czyn jest nieletni w wieku 13 lat,  materiały dotyczące tej sprawy zostały przesłane do Sądu Rejonowego Wydział III Rodzinny i Nieletnich – powiedziała naszej redakcji podkom. Justyna Basiaga z sądeckiej policji.

Dlaczego 13-latek zaatakował mężczyznę, raniąc go w szyję? Jak na razie nikt nie jest w stanie odpowiedzieć na to pytanie. Policjanci badają przyczyny i okoliczności tego zdarzenia. ([email protected] Fot. RG)Dziękujemy za przesłanie błędu