Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 14 maja. Imieniny: Bonifacego, Julity, Macieja
08/05/2018 - 13:15

17 pijanych kierowców i 22 osoby ranne. Policjanci podsumowali długi weekend

Sądeccy policjanci podsumowali długi weekend majowy. W ostatnich dniach doszło do 18 wypadków i 66 kolizji. Funkcjonariusze zatrzymali aż 17 pijanych kierowców.


Funkcjonariusze sprawdzali trzeźwość kierowców, stan techniczny samochodów, a także czy kierowcy poruszają się zgodnie z przepisami drogowymi i dozwoloną prędkością. Dla osób, które nie przestrzegały zasad ruchu drogowego nie było żadnej taryfy ulgowej. Policjanci zwracali uwagę na to czy wszyscy podróżujący mają zapięte pasy, a dzieci przewożone są w fotelikach. Przez długi weekend majowy aż 930 policjantów troszczyło się o bezpieczeństwo podróżujących oraz osób spędzających majówkę na Sądecczyźnie.

Niestety od 27 kwietnia do 6 maja na Sądecczyźnie doszło do 18 wypadków i 66 kolizji drogowych. Ranne zostały aż 22 osoby. Jak podkreślają policjanci, głównymi przyczynami wypadków na polskich drogach jest nadmierna prędkość i brawurowe wyprzedzanie. W ostatnich dniach funkcjonariusze przebadali aż 2290 kierowców. Okazało się, że aż 17 było nietrzeźwych.


RG r.gajewski@sadeczanin.info, Fot. Ilustracyjne Sądeczanin.infoDziękujemy za przesłanie błędu

SĄDECZANIN ROKU 2020