Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 19 czerwca. Imieniny: Gerwazego, Protazego, Sylwii
13/05/2024 - 11:30

18-letni rekordzista! Jeszcze nie odebrał prawa jazdy, a już je stracił

Ledwo zdał egzamin na prawo jazdy. Nawet jeszcze nie otrzymał uprawnień do kierowania samochodem, a już je stracił. Jakby tego było mało, będzie musiał zapłacić wysoki mandat, a na jego kontro trafiło aż 14 punktów karnych.

W minioną sobotę, policjanci zatrzymali do kontroli drogowej mieszkańca powiatu limanowskiego. Młody kierowca przejeżdżając przez miejscowość Dobra, w obszarze zabudowanym poruszał się z prędkością 119 km/h. Funkcjonariusze natychmiast zatrzymali go do kontroli drogowej.

- Za kierownicą siedział 18-letni mieszkaniec gminy Mszana Dolna, który powiedział policjantom, że jeszcze nie zdążył odebrać blankietu prawa jazdy, ale posiada tymczasowe prawo jazdy w aplikacji mObywatel. Mundurowi potwierdzili fakt, że 18-latek kilkanaście dni wcześniej uzyskał uprawnienia – informuje kom. Justyna Basiaga z Komendy Powiatowej Policji w Limanowej.

Zobacz też Dramatyczny wypadek w Mogilnie. Po ciężko rannego mężczyznę przyleciał śmigłowiec


- Zgodnie z nowymi przepisami, tymczasowe prawo jazdy to dokument cyfrowy, który daje możliwość prowadzenia pojazdu zaraz po zdanym egzaminie przez 30 dni. Niestety ten młodzieniec nie odbierze już blankietu tego prawa jazdy – dodaje policjantka.

Funkcjonariusze za rażące naruszenie przepisów dotyczących prędkości w terenie zabudowanym, zatrzymali kierującemu uprawnienia na 3 miesiące. Dodatkowo ukarali go 2-tysięcznym mandatem i 14 punktami karnymi. ([email protected] Fot. KPP Limanowa, Ikona Ilustracyjna KMP Nowy Sącz)Dziękujemy za przesłanie błędu