Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 16 stycznia. Imieniny: Mascelego, Walerii, Włodzimierza
06/05/2019 - 18:15

20-latek napisał list pożegnalny. Ratownicy znaleźli jego ciało w jeziorze

Przez całą noc służby ratunkowe z powiatu gorlickiego poszukiwały zaginionego mieszkańca gminy Ropa. Mężczyzna kilka dni temu wyszedł z domu, pozostawiając bliskim wiadomość pożegnalną. Niestety dzisiaj około godziny 11 płetwonurkowie wyłowili jego ciało z Jeziora Klimkowskiego.

- Po północy otrzymaliśmy zgłoszenie o zaginięciu 20-letniego mieszkańca gminy Ropa – poinformował nas asp. sztab. Grzegorz Szczepanek z gorlickiej policji.

Zaginiony mężczyzna nie wrócił na noc do domu. Jakby tego było mało, bliscy znaleźli na jego komputerze wiadomość pożegnalną, która ich zaniepokoiła. 20-latek od jakiegoś czasu borykał się z myślami samobójczymi, dlatego rodzina natychmiast poprosiła o pomoc policję. Funkcjonariusze natychmiast rozpoczęli akcję poszukiwawczą. O pomoc poprosili strażaków z Gorlic i jednostek OSP, a także ratowników z Grupy Krynickiej GOPR i WOPR.

Zobacz też Śmiertelny wypadek w Trzetrzewinie. Z auta nie zostało prawie nic [ZDJĘCIA]

Ratownicy kilka godzin przeszukiwali linię brzegową jeziora. Nad ranem znaleźli telefon zaginionego mężczyzny. Niestety kwadrans przed godziną 11, płetwonurkowie wyłowili zwłoki młodego mężczyzny.

- Czekamy na potwierdzenie tożsamości. Wszystko wskazuje na to, że to ciało poszukiwanego 20-latka – dodaje policjant. Funkcjonariusze z grupy dochodzeniowo-śledczej pod nadzorem prokuratora zabezpieczyli ciało, które teraz zostanie poddane sekcji.

RG r.gajewski@sadeczanin.info Fot. OSP Ropa, Grupa Krynicka GOPRDziękujemy za przesłanie błędu