Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 9 lutego. Imieniny: Bernarda, Eryki, Rajmunda
02/12/2022 - 20:30

51-latka śmiertelnie potrącona na chodniku. Akcja ratunkowa nie pomogła

Który to już raz w ostatnim czasie doszło do potrącenia… Niestety, w tym przypadku zakończyło się tragicznie. Nie pomogła nawet próba reanimacji. Co gorsza, sprawca postanowił uciec. Policja szybko przybyła na miejsce.

Czarna seria potrąceń w regionie

Niestety, cały czas trwa seria potrąceń na drogach. Kilka dni temu w Zakopanem na ulicy Jagiellońskiej, samochód osobowy wjechał na przejściu dla pieszych w 15-latka. Podobnie było również w Krynicy, gdzie ucierpiała kobieta. Oboje zostali przetransportowani do szpitala. W piątek do tragedii doszło w Krakowie.

Śmiertelne potrącenie w Krakowie

Wszystko rozegrało się nad ranem, około godziny 6. Kierowca Skody jechał Kapelanką od strony ul. Monte Cassino. Nagle stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na chodnik i potracił 51-latkę. Auto uderzyło jeszcze w pobliski budynek. Podróżowali nim 16 i 26-latek. Postanowili uciec.

- Nie udzielili pomocy kobiecie. Na miejsce przyjechało pogotowie, które prowadziło reanimację. Okazała się nieskuteczna. Potrącona zmarła – mówi w rozmowie z „Sądeczaninem” podkom. Piotr Szpiech, rzecznik prasowy KMP Kraków.

Półtorej godziny później, w pobliżu miejsca tragedii, policjanci z krakowskiego oddziału prewencji zatrzymali uciekinierów. Zostali przewiezieni na komisariat. – Działania trwają. Będziemy wyjaśniać dokładne okoliczności w jakich doszło do wypadku oraz ustalać, który z nich prowadził pojazd – wyjaśnia podkom. Piotr Szpiech.

Policjanci sprawdzili również trzeźwość mężczyzn. Okazało się, że starszy był pod wpływem alkoholu. Miał w organizmie ponad 2 promile. ([email protected], fot.: Rafała Gajewski/ zdjęcie ilustracyjne)Dziękujemy za przesłanie błędu