Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 23 stycznia. Imieniny: Fernandy, Jana, Rajmundy
18/07/2019 - 10:30

Adresatka trafiła do szpitala. W przesyłce był żrący proszek i pogróżki

Policjanci ustalają, kto wysłał kopertę, w której znajdował się biały proszek. Kobieta, która została obsypana substancją, z poparzeniami trafiła do szpitala.

Jak już informowaliśmy na łamach portalu Sądeczanin (zobacz: Krynica: podejrzana substancja w budynku przy Pułaskiego), w środę, po godzinie 11, w Krynicy przy ulicy Pułaskiego doszło do niecodziennego zdarzenia. Ktoś przesłał do jednej z restauracji list. Po otwarciu koperty, na stół wysypał się biały proszek, który obsypał odzież, lewą rękę i częściowo prawe kolano kobiety, do której była zaadresowana przesyłka. W kopercie znajdował się również list z pogróżkami.

O zdarzeniu zostały poinformowane służby ratunkowe. Na miejsce ruszyła grupa chemiczno-ekologiczna z Nowego Sącza, zespół rozpoznania chemicznego z Tarnowa, a także policja i pogotowie.

Ratownicy wykluczyli zagrożenie biologiczne i zabezpieczyli substancję, kopertę oraz odzież, którą miała na sobie obsypana osoba. Zebrali materiały do worków i usunęli z nich szkodliwą substancję. Następnie przełożyli je do plastikowego zakręconego pojemnika i przekazali policji. 

Osoby, które miały kontakt z substancją zostały przekazane pod opiekę załogi pogotowia. Jedna z nich trafiła do szpitala.

Kto wysłał przesyłkę? Jaka substancja była w środku? W tej sprawie skontaktowaliśmy się z policją, która prowadzi dochodzenie. Czekamy na odpowiedź.

RG r.gajewski@sadeczanin.info, Fot. PSP Nowy Sącz, OSP Sudół

Podejrzana przesyłka postawiła na nogi służby. Adresatka trafiła do szpitala
Policjanci ustalają, kto wysłał kopertę, w której znajdował się biały proszek. Kobieta, która została obsypana substancją trafiła do szpitala. Fot. PSP Nowy Sącz, OSP Sudół


Dziękujemy za przesłanie błędu