Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 8 czerwca. Imieniny: Ady, Celii, Medarda
23/03/2023 - 14:25

Aż trudno w to uwierzyć. To wszystko wydarzyło się w autobusie w Barcicach

Rozbój w autobusie w Barcicach. Młody mężczyzna rozpylił w pojeździe gaz pieprzowy, ukradł telefon komórkowy z uchwytu przymocowanego do szyby, po czym uciekł z miejsca. Szybko został ujęty przez policjantów.

To wszystko wydarzyło się w sobotę (18 marca) około godziny dwudziestej drugiej trzydzieści w Barcicach. Gdy kierowca autobusu zatrzymał pojazd na przystanku, wtedy podszedł do niego ostatni pasażer.  

- Mężczyzna rozpylił gaz pieprzowy i ukradł telefon komórkowy z uchwytu przymocowanego do szyby, po czym szybko wysiadł z autobusu i uciekł w nieznanym kierunku – relacjonuje kom. Justyna Basiaga z sądeckiej policji.

Funkcjonariusze, którzy zostali poinformowani przez kierowcę o całym zdarzeniu, natychmiast udali się na miejsce, ustalili rysopis sprawcy i ruszyli w teren. Już kilka godzin później zatrzymali mężczyznę, którego podejrzewali o to przestępstwo. Okazał się nim 21-letni mieszkaniec gminy Stary Sącz.

Zobacz też Dramatyczna akcja ratunkowa w gminie Grybów. Reanimowali go na chodniku 

Po nocy w policyjnej celi, 21-latek usłyszał w Prokuraturze Rejonowej w Nowym Sączu zarzut dokonania rozboju w warunkach recydywy. Decyzją sądu został aresztowany tymczasowo na dwa miesiące.

- Za popełnione przestępstwo grozi mu do 12 lat pozbawienia wolności, natomiast z uwagi na to, że był już wcześniej karany za podobne przestępstwo, sąd może orzec wyższy wymiar kary, nawet do 18 lat odsiadki – dodaje rzeczniczka sądeckiej policji. ([email protected] Fot. KMP Nowy Sącz)Dziękujemy za przesłanie błędu