Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 15 sierpnia. Imieniny: Marii, napoleona, Stelii
11/07/2017 - 11:30

Bilsko: tir wypadł z drogi! Zjeżdżał z góry Just. Co wiózł?

Aż trzy zastępy strażaków z JRG nr 1 w Nowym Sączu, OSP Łososina Dolna oraz OSP Tęgoborze zadysponowano do wypadku w miejscowości Bilsko w gminie Łososina Dolna. Około 1.30 w nocy, dziś 11 lipca wypadł tu z drogi tir. Policja czeka na wyniki badań kierowcy.

Jak doszło do wypadku? Auto złapało pobocze, kabina kierowcy skrzyżowała się z naczepą. W konsekwencji wypadł w całości z drogi. Gdy strażacy przyjechali na miejsce kierowca ciężarówki był pod opieką załogi pogotowia ratunkowego.

Zobacz też: Wjechała autem w kobietę i uciekła

Okazało się też, że mocno zdeformowany zbiornik po lewej stronie pojazdu i uszkodzony jest słup oświetleniowy.

- Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu akumulatora w pojeździe oraz zabezpieczeniu linek energetycznych przed dostępem osób postronnych. Strażacy skontrolowali zbiorniki paliwowa w pojeździe pod kątem wycieków oraz przewody elektryczne przy użyciu detektora prądu – relacjonują sami strażacy, którzy wraz z policjantami pozbierali też rozrzucone obok pojazdu dokumenty przewozowe.

Zobacz też: Wypadki w Maszkowicach: kierowca seicento wyleciał przez okno! Cudem przeżył. Potem autobus dziećmi wypadł z drogi i zderzyły się trzy auta [ZDJĘCIA]

- Z ustaleń listu przewozowego wynikało, że ładunek znajdujący się na pojeździe to woda mineralna  - donoszą strażacy.

Ich działania trwały około półtorej godziny, ale policja nadal czeka na informacje ze szpitala o stanie zdrowia kierowcy. Nie wiadomo też jeszcze co było przyczyna wypadku.

ES [email protected] Fot.: KM PSP w NSDziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)