Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 8 czerwca. Imieniny: Ady, Celii, Medarda
24/03/2023 - 14:50

Bójka na osiedlu Millenium w Nowym Sączu. Przed blokiem zaroiło się od policjantów

Najpierw razem pili alkohol, a potem doszło między nimi do awantury i bójki. Przed jednym z bloków przy ulicy Królowej Jadwigi w Nowym Sączu zaroiło się od policjantów. Aż cztery osoby zostały zatrzymane. Wkrótce staną przed sądem.

Nasi czytelnicy informowali nas o tym zdarzeniu już kilka dni temu, ale z powodu prowadzonego śledztwa, na prośbę policji nie udostępnialiśmy żadnych informacji. Przestępcy zostali już zatrzymani i usłyszeli zarzuty, dlatego teraz możemy już poinformować, co tak naprawdę wydarzyło się we wtorkowy wieczór przy ulicy Królowej Jadwigi w Nowym Sączu.

Zobacz też Dostał ataku padaczki, a ludzie myśleli, że jest pijany. Nikt nie pomógł 

Około godziny dziewiętnastej, podczas trwającej w mieszkaniu libacji alkoholowej, pomiędzy uczestnikami spotkania wywiązała się bójka, która następnie przeniosła się na zewnątrz przed blok. Świadkowie poinformowali o całym zdarzeniu policjantów. Zanim jednak funkcjonariusze dotarli na miejsce, uczestnicy bójki uciekli, pozostawiając na chodniku tłuczek kuchenny do mięsa.

 - Na miejsce została skierowana również grupa dochodzeniowo-śledcza, która m.in. wykonywała oględziny i zabezpieczała ślady. Równolegle policjanci prowadzili poszukiwania w terenie, w wyniku których zatrzymano czterech mężczyzn – informuje kom. Justyna Basiaga z Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu.

Jeden z uczestników bójki został zatrzymany w rejonie pobliskich boków, natomiast trzech kolejnych w mieszkaniu, w którym odbywała się libacja. Cała czwórka korzystała z pomocy medycznej. Wszyscy doznali ogólnych obrażeń ciała.

Zobacz też Zaginął 34-letni Tomasz. Poruszał się samochodem, ślad urywa się w naszym regionie 

Jak się okazało, w mieszkaniu przebywał 27-latek, który był poszukiwany do odbycia kary 308 dni pozbawienia wolności za kradzież. Mężczyzna został przewieziony do zakładu karnego.

- Zatrzymani sądeczanie w wieku 27, 32, 42 i 45 lat w Prokuraturze Rejonowej w Nowym Sączu usłyszeli zarzuty. 42-latek odpowie za udział w bójce (grozi mu do 3 lat więzienia), natomiast trzej pozostali za udział w bójce z użyciem niebezpiecznego narzędzia. Za to przestępstwo grozi do 8 lat pozbawienia wolności – tłumaczy kom. Justyna Basiaga.


Prokurator zastosował wobec nich środki zapobiegawcze w postaci policyjnego dozoru i zakazu opuszczania kraju. ([email protected] Fot KMP Nowy Sącz)Dziękujemy za przesłanie błędu