Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 25 września. Imieniny: Aureli, Kamila, Kleofasa
18/10/2017 - 07:50

Bomba na krakowskim lotnisku? Zobacz, co było w walizce [ZDJĘCIA]

Podejrzana walizka i czarna torba na krakowskim lotnisku. Pirotechnicy w akcji. Co było w środku?

Bardzo pracowicie rozpoczął się początek tygodnia dla funkcjonariuszy Straży Granicznej w Krakowie-Balicach. W poniedziałek (16 października) dwukrotnie byli wzywani do działań pirotechnicznych na krakowskim lotnisku.

Najpierw pogranicznicy otrzymali zgłoszenie o walizce, która była pozostawiona bez opieki, a chwilę potem podejrzenie wzbudziła czarna foliowa torba, która stała w pobliżu punktu kontroli bezpieczeństwa.

- Podjęcie działań pirotechnicznych wymagało wydzielenia odpowiedniej strefy bezpieczeństwa oraz zaangażowania licznych sił i środków. Potencjalnie niebezpieczne bagaże w pierwszej kolejności zostały poddane kontroli przy użyciu detektora materiałów wybuchowych – tłumaczą funkcjonariusze straży granicznej. - Następnie zbadano podejrzane przedmioty przy użyciu psa służbowego oraz stacjonarnego urządzenia RTG. Po sprawdzeniu manualnym przez pirotechnika bagaże zostały uznane za bezpieczne.

Jak się  okazało w walizce znajdowały się rzeczy osobiste. Niestety nie udało się znaleźć jej właściciela. Natomiast w torbie były słodycze. Dzięki monitoringowi udało się ustalić, że przedmiot należy do Norwega, który zapomniał go zabrać. Mężczyzna za swoją niefrasobliwość został ukarany mandatem karnym w wysokości 500 złotych.

Zobacz także: Miał liczne rany. Czy ktoś przyczynił się do śmierci mężczyzny znalezionego w magazynach na Wyspiańskiego?

W działania pirotechniczne zostało zaangażowanych dziesięciu pograniczników. Na szczęście nie spowodowały one żadnych utrudnień w odprawie granicznej, ani też nie wpłynęły na opóźnienia samolotów.


RG [email protected] Fot. KOSGDziękujemy za przesłanie błędu

Miesięcznik Sądeczanin - wydanie wrześniowe