Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 12 sierpnia. Imieniny: Hilarii, Juliana, Lecha
06/01/2020 - 16:15

To były pracowite dni dla goprowców. Wypadki na stokach, poszukiwania i ...

Pierwsze dni nowego 2020 roku były czasem intensywnej pracy dla ratowników z Grupy Krynickiej GOPR. Goprowcy wielokrotnie ruszali z pomocą osobom potrzebującym, których zdrowie, a czasem nawet życie było zagrożone.

2 stycznia kryniccy goprowcy pomagali ratownikom medycznym dotrzeć do osoby chorej, która potrzebowała pomocy. Z powodu opadów śniegu karetka nie mogła dojechać pod wskazany adres, dlatego w tej sytuacji pomoc ratowników GOPR była niezbędna.

Następnego dnia zostali wezwani na Jaworzynę Krynicką, gdzie narciarz uległ wypadkowi. Ratownicy przetransportowali go swoim samochodem do szpitala.

Zobacz też Najtragiczniejsze wypadki 2019 roku. To poruszało Sądecczyznę

Z kolei 4 stycznia w godzinach przedpołudniowych goprowcy ruszyli z pomocą poszkodowanemu mężczyźnie, który znajdował się na drodze leśnej w rejonie Izb. Wspólnie ze strażakami przetransportowali go na noszach za quadem do karetki pogotowia, która zabrała go do szpitala. W tym samym dniu goprowcy pośpieszyli do stacji narciarskiej Jaworzyna, gdzie znajdowała się poszkodowana narciarka. Ratownicy udzielili jej pomocy i przewieźli do krynickiego szpitala.

Na tym jednak nie koniec. Tego samego dnia w godzinach wieczornych ze względu na brak wolnych karetek, które wyjechały do wypadku w Muszynie, goprowcy ruszyli z pomocą nieprzytomnej osobie, która znajdowała się na jednej z krynickich ulic. Ratownicy zabrali ją do szpitala.

Trzeba również dodać, że w dniach 2-3 stycznia kryniccy ratownicy GOPR wspólnie z innymi służbami brali udział w poszukiwaniach 83-letniego mieszkańca Kąclowej. Niestety mężczyzny do tej pory nie udało się odnaleźć.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez SYGNAŁ

RG [email protected] Fot. Grupa Krynicka GOPRDziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)