Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 19 kwietnia. Imieniny: Alfa, Leonii, Tytusa
15/07/2022 - 10:50

CBA i żandarmeria zatrzymały trzech żołnierzy. Wśród nich jest dowódca batalionu

Funkcjonariusze Centralnego Biura Antykorupcyjnego wspólnie z funkcjonariuszami Żandarmerii Wojskowej zatrzymali trzech żołnierzy. Wśród nich jest dowódca 6. Batalionu Dowodzenia w Krakowie ppłk Paweł Ż. Zatrzymani usłyszeli zarzuty korupcji i oszustwa.

Zatrzymani żołnierze pełnili służbę wojskową  w 6. Batalionie Dowodzenia w Krakowie, 18. Batalionie Powietrznodesantowym w Bielsku-Białej oraz 11. Małopolskiej Brygadzie Obrony Terytorialnej w Rząsce.

Zobacz też Ci przestępcy są poszukiwani listami gończymi. Przypatrz im się dobrze [ZDJĘCIA]

Cała trójka usłyszała zarzuty korupcji i oszustwa. Według śledczych, żołnierze mieli nieprawidłowo rozdysponowywać środki publiczne z Ministerstwa Obrony Narodowej. Jakby tego było mało, mieli przyjmować korzyści majątkowe w zamian za „pomoc” w przeniesieniu do innej jednostki. Sąd zastosował wobec zatrzymanych zapobiegawcze środki wolnościowe.

Śledczy zajmują się tą sprawą już od dłuższego czasu. Głównym podejrzanym jest poprzedni dowódca 6. Batalionu Dowodzenia w Krakowie ppłk Marcin M. W tej sprawie dotychczas zarzuty usłyszało już czterdzieści siedem osób. Przeważnie są to żołnierze 6. Batalionu Dowodzenia w Krakowie oraz innych jednostek wojskowych na terenie województwa małopolskiego, śląskiego i łódzkiego.

Zobacz też Mieli go reprezentować przed sądem. Sądecki przedsiębiorca stracił 3 mln złotych 

Prokuratura nie wyklucza, że już wkrótce zostaną zatrzymane kolejne osoby, bo śledztwo ma charakter rozwojowy i pojawiają się nowe wątki. ([email protected] Fot. CBA)Dziękujemy za przesłanie błędu