Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 21 stycznia. Imieniny: Agnieszki, Jarosława, Nory
21/04/2020 - 15:05

Chcą zarobić na pandemii. Oferują testy na koronawirusa

Oszuści znów zaatakowali. Tym razem wykorzystując pandemię koronawirusa, zadzwonili do seniorów i zaoferowali im testy, dzięki którym mogliby sprawdzić czy są zakażeni. Na szczęście mieszkańcy Nowego Sącza wykazali się czujnością i nie dali się oszukać.

Oszuści ciągle zmieniają swoje metody. Podawali się już za wnuczka, policjantów, pracowników pomocy społecznej i wodociągów. Tym razem wymyślili coś zupełnie nowego. Wykorzystując pandemię koronawirusa, dzwonią do seniorów i oferują testy, dzięki który mogliby sprawdzić czy są zakażeni. Taką właśnie ofertę w rozmowie telefonicznej złożyli mieszkańcom Nowego Sącza.

- Do seniorki testy miały zostać przesłane pocztą na jej adres, natomiast do starszego pana miała przyjechać osoba, która ten test wykonałaby u niego w domu – wyjaśnia Aneta Izworska z biura prasowego sądeckiej policji.

Na szczęście seniorzy wykazali się czujnością i nie dali się oszukać.

- Apelujemy, by w tym trudnym czasie podczas rozmów telefonicznych z nieznajomymi zachować szczególną ostrożność i rozwagę. We wszystkich podejrzanych lub wątpliwych sytuacjach należy niezwłocznie skontaktować się z policją, dzwoniąc pod numer alarmowy 112 – przestrzegają stróże prawa.

RG r.gajewski@sadeczanin.info, Fot. IlustracyjnaDziękujemy za przesłanie błędu