Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 5 grudnia. Imieniny: Kryspiny, Norberta, Sabiny
21/03/2018 - 10:05

Chciał popełnić samobójstwo. Groził, że skoczy z dachu

Wszedł na dach. Groził, że skoczy. Na szczęście dach nie był wysoki a po trzech godzinach negocjacji mężczyznę udało się przekonać by zszedł na ziemię.

Wydarzenia rozegrały się we wtorkowe popołudnie w Kunkowej – miejscowości położonej w gminie Uście Gorlickie. Około godziny 15 gorlickie służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie, że mężczyzna chce popełnić samobójstwo.

Zobacz też Pokłócili się o majątek rodzinny. Chciał zabić szwagierkę siekierą

Z pomocą pośpieszyło pogotowie, a także policja. Około 40-letni mężczyzna zamknął się w domu i groził, że targnie się na życie. Funkcjonariusze chcieli wejść do środka, dlatego o pomoc w wyważeniu drzwi poprosili strażaków ochotników z Uścia Gorlickiego.

Gdy dotarli na miejsce, mężczyzna przestraszył się i wszedł na dach. Negocjator próbował przekonać go, aby zszedł na ziemię. Niestety bezskutecznie. Na miejsce przyjechali też strażacy z Gorlic, którzy przywieźli skokochron. Na szczęście nie był potrzebny. Po trzech godzinach rozmów i negocjacji, mieszkaniec Kunkowa zszedł samodzielnie z dachu. Pogotowie zabrało go do gorlickiego szpitala.

RG r.gajewski@sadeczanin.info, Fot. OSP Uście GorlickieDziękujemy za przesłanie błędu