Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 5 grudnia. Imieniny: Kryspiny, Norberta, Sabiny
04/12/2017 - 20:15

Chciał popełnić samobójstwo. Policjanci ze strażakami szukali go trzy godziny

Zadzwonił do Wojewódzkiego Centrum Powiadamiania Ratunkowego i oznajmił, że chce popełnić samobójstwo. Ta groźba mieszkańca Wilczysk postawiła gorlickie służby ratunkowe na nogi w środku nocy. Na szczęście po trzygodzinnych poszukiwaniach mężczyzna znalazł się cały i zdrowy.

Niespokojna była miniona noc dla gorlickich policjantów, strażaków i ratowników medycznych. Około godziny 1.30 mieszkaniec Wilczysk koło Bobowej, zadzwonił do Wojewódzkiego Centrum Powiadamiania Ratunkowego i poinformował, że zażył leki psychotropowe i zamierza wziąć ich jeszcze więcej. Mężczyzna prawdopodobnie leczył się psychiatrycznie i stąd posiadał takie leki.

Na miejsce natychmiast pośpieszyły służby ratunkowe z Gorlic. Zanim jednak ratownicy dojechali, to mężczyzna uciekł z domu. Strażacy i policjanci przeszukali teren w pobliżu jego domu i natrafili na ślady roweru. Wszystko wskazywało na to, że mieszkaniec Wilczysk pojechał w kierunku sąsiednich Stróż.

Zobacz także: Przebierali się za policjantów i zatrzymywali auta. Grozi im rok więzienia

- Około godziny 4, oficer dyżurny nawiązał kontakt telefoniczny z mężczyzną. Policjantowi udało się go przekonać, aby wrócił do domu – opisuje przebieg akcji rzecznik prasowy gorlickiej policji Grzegorz Szczepanek.

Zespół ratownictwa medycznego zabrał go do gorlickiego szpitala na oddział psychiatryczny, a służby ratunkowe po trzygodzinnej akcji wróciły do swoich jednostek.

RG r.gajewski@sadeczanin.info Fot. Ilustracyjna OSP KadczaDziękujemy za przesłanie błędu