Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 14 czerwca. Imieniny: Bazylego, Elizy, Justyny
18/02/2024 - 11:45

Chciał w mieszkaniu skończyć ze swoim życiem... Liczyła się każda sekunda

Kolejny raz do służb wpłynęło niezwykle niepokojące zgłoszenie. Nie zastanawiając się długo ruszyli na pomoc. Chodziło o uratowanie życia. Jeden z mieszkańców chciał popełnić samobójstwo…

Chciał popełnić samobójstwo w Gorlicach

Choć mamy dopiero początek 2024 roku, w regionie doszło już niestety do kilku prób samobójczych. W styczniu dramat rozegrał się na parkingu w Nowym Sączu, o czym pisaliśmy TUTAJ. Wówczas na pomoc było za późno.

O chwilach strachu możemy mówić również w przypadku wydarzeń, jakie rozegrały się sobotniego wieczoru. Tym razem wszystko działo się w Gorlicach. Zgłoszenie do służb wpłynęło około godziny 21. 

Jak przekazał nam dyżurny tamtejszej straży, w jednym z mieszkań mężczyzna chciał popełnić samobójstwo. Zawsze w takich sytuacjach czas odgrywa niezwykle ważną rolę. Sekundy mogą o wszystkim zaważyć… Na szczęście finalnie wszystko skończyło się dobrze. Do zamachu na własne życie nie doszło.

Statystyki policyjne dotyczące samobójstw na Sądecczyźnie w minionym roku naprawdę przerażają. Na terenie Nowego Sącza i powiatu nowosądeckiego aż 32 osoby próbowały targnąć się na własne życie. Wśród nich było 22 mężczyzn i 10 kobiet. Na szczęście próby samobójcze okazały się nieskuteczne. Ich życie udało się uratować. Niestety, w 31 przypadkach zamach samobójczy zakończył się zgonem. W ten sposób życie straciło 26 mężczyzn i 5 kobiet.

Czytaj dalej na następnej stronieDziękujemy za przesłanie błędu