Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 8 sierpnia. Imieniny: Izy, Rajmunda, Seweryna
29/05/2014 - 16:27

Chomranice: Bus wypadł z drogi i przewrócił się na bok

Wczoraj (28 maja) w Chomranicach (gmina Chełmiec) samochód marki Mercedes (bus) zjechał z jezdni na pobocze i przewrócił się na bok. Jak podaje sądecka policja kierowca był pod wpływem alkoholu. Nie posiadał on przy sobie dokumentów, ani prawa jazdy.
Do zdarzenia doszło przed godziną 20. Wówczas policjanci z Komisariatu Policji w Łososinie-Dolnej zostali poinformowani, że kierujący busem wjechał do rowu. Gdy funkcjonariusze przyjechali na miejsce zobaczyli wywrócony na prawy bok samochód marki Mercedes
- Był tam także kierowca, który tłumaczył, że podczas hamowania na mokrej nawierzchni stracił panowanie nad pojazdem i wjechał do rowu. Być może przyczyną tej sytuacji był fakt, że mężczyzna miał w organizmie ponad pół promila alkoholu – poinformowała nasz portal asp. sztab. Iwona Grzebyk-Dulak, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu. – Był on już notowany za podobne przestępstwo.
Kierowca jechał sam w pojeździe. Został on przebadany przez załogę karetki pogotowia ratunkowego. Nie było konieczności hospitalizacji mężczyzny.
- Kierowcy busa została również pobrana krew do badań – dodaje rzeczniczka sądeckiej policji.
Skontaktowaliśmy się z właścicielem firmy, do której należy bus.
- To nie był bus kursowy – mówi właściciel – Jechał w nim tylko sam kierujący. Nie odniósł on żadnych obrażeń. Przyczyny i okoliczności zdarzenia ustalają policjanci. Wiem, że kierowcy została pobrana krew do badania. Czekam na informację z policji. Jeśli okaże się, że kierowca znajdował się wówczas pod wpływem alkoholu, to zostaną wobec niego wyciągnięte, zgodnie z przepisami konsekwencje przewidziane przez pracodawcę. Ten kierowca jest sumienny i grzeczny.
(MACH)
Fot. PSP w Nowym Sączu.Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)