Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 16 stycznia. Imieniny: Mascelego, Walerii, Włodzimierza
08/01/2019 - 23:45

"Cichy zabójca" zaatakował nad ranem. Sądeczanin trafił do szpitala

Tlenek węgla nie daje o sobie zapomnieć. Prawie codziennie strażacy i ratownicy medyczni są wzywani do osób, u których wystąpiły objawy zatrucia tym niebezpiecznym gazem.

Minionej nocy około godziny 2.30 gorliccy strażacy zostali postawieni na równe nogi. Mieszkanka Hańczowej – wioski położonej w gminie Uście Gorlickie – zadzwoniła pod numer alarmowy 112 i poprosiła o pomoc. Przestraszona kobieta zgłaszała, że jej 17-letni syn prawdopodobnie zatruł się tlenkiem węgla.

Z pomocą młodemu mężczyźnie pośpieszyli strażacy oraz załoga pogotowia ratunkowego. Po dotarciu na miejsce, strażacy sprawdzili pomieszczenia czujnikiem tlenku węgla, ale urządzenie nic nie wykazało. Ratownicy medyczni przebadali 17-latka. Okazało się, że jego złe samopoczucie może być związane z zaburzeniami rytmu serca.

Zobacz też Tlenek węgla znów zaatakował. Młoda dziewczyna zasłabła w łazience

W Nowym Sączu także doszło do niebezpiecznego zdarzenia. Dzisiaj rano kilka minut po godzinie 6 w jednym z mieszkań przy ulicy Broniewskiego ulatniał się czad. Jeden z domowników zasłabł w łazience, w której był zamontowany piecyk gazowy. Okazało się, że tlenek węgla aż trzykrotnie przekraczał dopuszczalne normy. Poszkodowany mężczyzna został zabrany do sądeckiego szpitala. Nie wiadomo, jak ciężki jest jego stan.

RG r.gajewski@sadeczanin.info Fot. Ilustracyjna Sądeczanin.infoDziękujemy za przesłanie błędu