Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 25 stycznia. Imieniny: Miłosza, Pawła, Tatiany
13/01/2021 - 10:30

Co się wydarzyło w nocy na ul. Kościuszki? Zaroiło się od policjantów

Co się wydarzyło na ulicy Kościuszki w Nowym Sączu w nocy z soboty na niedzielę (9/10 stycznia)? Z takim pytaniem zwrócili się do naszej redakcji czytelnicy, którzy widzieli w pobliżu kina Sokół, stojące na światłach cztery radiowozy. W tej sprawie skontaktowaliśmy się z sądecką policją.

- Być może było włamanie do kina? Coś musiało się stać poważnego, bo aż cztery patrole przyjechały - spekulowali nasi czytelnicy.

Jak się okazało, w nocy z soboty na niedzielę około godziny pierwszej, na ulicy Kościuszki w Nowym Sączu, sądeccy policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierującą samochodem marki Audi.

- Podczas kontroli jeden z pasażerów, który podróżował tym pojazdem wyszedł z samochodu, nie reagował na polecenia policjantów i zachowywał się agresywnie – informuje Aneta Izworska z biura prasowego sądeckiej policji.

Zobacz też Jechał za szybko, skończyło się fatalnie. Samochód dachował [ZDJĘCIA]

Od mężczyzny wyczuwalna była woń alkoholu. Nie dość, że znieważył interweniujących funkcjonariuszy i naruszył ich nietykalność cielesną, to jeszcze stosował wobec nich przemoc fizyczną, dlatego konieczna była interwencja aż czterech patroli.

Mężczyzna usłyszał aż trzy zarzuty: naruszenia nietykalności cielesnej funkcjonariusza publicznego, wymuszania zaniechania czynności służbowych i znieważenia funkcjonariusza publicznego. Grozi mu nawet do trzech lat pozbawienia wolności.

- Mężczyzna przyznał się do popełnionych czynów i dobrowolnie poddał karze – dodaje Aneta Izworska. (r.gajewski@sadeczanin.info Fot. Radosław Kuliś)Dziękujemy za przesłanie błędu