Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 23 stycznia. Imieniny: Fernandy, Jana, Rajmundy
02/12/2021 - 14:40

Co za człowiek... Ukradł gospodyniom z gminy Korzenna noże kuchenne

Co mu strzeliło do głowy? Mieszkaniec gminy Korzenna włamał się do siedziby koła gospodyń wiejskich i ukradł komplet noży kuchennych. Długo nie nacieszył się łupem, bo już po kilku dniach został zatrzymany przez dzielnicowego. Teraz czeka go surowa kara.

Nawet dziesięć lat więzienia grozi mieszkańcowi gminy Korzenna. 35-latek włamał się do lokalu należącego do gminy, w którym swoją siedzibę ma koło gospodyń wiejskich. Sprawca wyłamał troje drzwi, a następnie ukradł komplet noży kuchennych.

Zobacz też W gminie Bobowa lądował śmigłowiec LPR. Pomocy potrzebowała ciężarna kobieta

Do włamania doszło między 23 a 24 listopada, a grybowscy policjanci o cały zdarzeniu zostali poinformowani dopiero 25 listopada. We wskazane miejsce niezwłocznie zostali skierowani funkcjonariusze wraz z technikiem kryminalistyki, którzy wykonali czynności procesowe i zabezpieczyli pozostawione ślady.

- Już następnego dnia, dzięki dobremu rozpoznaniu swojego rejonu służbowego, na trop złodzieja wpadł dzielnicowy posterunku policji w Korzennej. Sprawca został zatrzymany, a skradzione noże odzyskane – informuje Aneta Izworska z biura prasowego sądeckiej policji.

Zobacz też Nieszczęśliwy wypadek w szkole w Siołkowej. Po ucznia przyleciał śmigłowiec LPR

35-letni przestępca usłyszał zarzuty kradzieży z włamaniem i uszkodzenia mienia. Grozi mu kara od roku do dziesięciu lat więzienia. O jego losie zadecyduje sąd. (r.gajewski@sadeczanin.info Fot. KMP Nowy Sącz)Dziękujemy za przesłanie błędu