Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 22 stycznia. Imieniny: Dominiki, Mateusza, Wincentego
10/09/2020 - 13:40

Cudzoziemcy pracowali nielegalnie w limanowskiej firmie. Muszą opuścić Polskę

Etiopczycy i Nigeryjczyk, którzy przyjechali do powiatu limanowskiego za pracą, muszą opuścić Polskę. Jak się okazało, nie posiadali wymaganego zezwolenia i przebywali w naszym kraju nielegalnie.

Funkcjonariusze straży granicznej przeprowadzili kontrolę legalności zatrudnienia w jednej z firm znajdujących się na terenie powiatu limanowskiego. W trakcie kontroli wylegitymowali dziewięciu cudzoziemców pochodzących z Etiopii, Nepalu, Nigerii i Ugandy, którzy wykonywali prace przy produkcji konstrukcji stalowych. Okazało się, że pięciu obcokrajowców w wieku od 27 do 29 lat pracowało bez wymaganego zezwolenia.

Pogranicznicy sprawdzili także czy mężczyźni przebywają legalnie na terenie Polski. Okazało się, że pięciu z nich – czterech Etiopczyków i jeden Nigeryjczyk – przebywali w naszym kraju niezgodnie z obowiązującymi przepisami.

Obcokrajowcy będę musieli wrócić do swoich krajów. Jakby tego było mało, przez rok nie będą mogli wjeżdżać na terytorium Polski i innych państw obszaru Schengen. (r.gajewski@sadeczanin.info Fot. Ilustracyjna KOSG)Dziękujemy za przesłanie błędu