Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 5 grudnia. Imieniny: Kryspiny, Norberta, Sabiny
23/09/2013 - 12:10

Dewastacja cmentarza w Ujanowicach. Policja szuka wandali

Na cmentarzu w Ujanowicach (gmina Laskowa) doszło w nocy z piątku na sobotę (20 na 21 września) do dewastacji kilkunastu nagrobków. Straty spowodowane aktem wandalizmu sięgają już 5 tys. złotych.
Nieznani sprawcy poprzewracali płyty nagrobne, uszkodzili także mocowanie tablic na grobowcach. Nie wszyscy poszkodowani tym bulwersującym wybrykiem zgłosili się na policję. Do tej pory przesłuchano kilka osób.
- Straty sięgają już ponad 5 tys. złotych – poinformował nasz portal asp. Stanisław Piegza, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Limanowej. - Prosimy poszkodowanych o zgłaszanie się do KPP Limanowa.
Policja zwraca się również z apelem do osób, które mają wiedzę o sprawcach tego wandalizmu o kontakt z dyżurnym Komendy Powiatowej Policji w Limanowej. Można dzwonić na numery telefonów: 997 lub (18) 33-79-401.
- W żadnym wypadku nie można być obojętnym na tak naganne zachowania – dodaje asp. Piegza. - Liczymy, że dzięki pomocy społeczeństwa, sprawcy szybko zostaną ustaleni i zatrzymani.

(MIGA)
Fot. arch. KPP w Limanowej.Dziękujemy za przesłanie błędu