Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 10 lipca. Imieniny: Filipa, Sylwany, Witalisa
10/01/2018 - 18:00

Dramat na Lwowskiej. Przechodziła z wnukami przez jezdnię na pasach. Wtedy uderzył w nich samochód

Do dramatycznego zdarzenia doszło w Nowym Sączu w pobliżu Miasteczka Galicyjskiego. 66-letnia kobieta przechodziła ze swoimi wnukami przez pasy na drugą stronę jezdni. Wtedy nadjechał samochód i uderzył w nich. Policjanci wyjaśniają, jak doszło do tego wypadku.

Dramat rozegrał się około godziny 17. Kobieta szła razem ze swoimi wnukami ulicą Lwowską. Było już ciemno. Gdy przechodzili na drugą stronę jezdni na oznakowanym przejściu dla pieszych, nagle nadjechał samochód marki opel astra i potrącił ich. Wszyscy zostali zabrani do sądeckiego szpitala. Najciężej ranna została 66-letnia babcia. Jej stan jest bardzo poważny. Jej wnukom w wieku 3 i 5 lat nic poważnego się nie stało. Ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Zobacz także: Śmiertelny wypadek w Nowej Wsi! Nie żyją 12-latka i jej babcia. Matka trafiła do szpitala [ZDJĘCIA]

Oplem kierował 25-letni mieszkaniec województwa śląskiego. Mężczyzna został zatrzymany przez policję. Funkcjonariusze odebrali mu prawo jazdy i przebadali alkomatem. Okazało się, że w chwili wypadku był trzeźwy. Przez dwie godziny droga krajowa numer 28, która łączy Nowy Sącz z Grybowem była  zablokowana.

- Na miejscu, w obecności biegłego, pracowali policjanci z grupy wypadkowej sądeckiej policji, którzy m.in. rozpytali świadków tego zdarzenia, przeprowadzili oględziny pojazdu i miejsca oraz sporządzili szkic sytuacyjny i dokumentację fotograficzną - wyjaśnia rzecznik prasowy nowosądeckiej policji Iwona Grzebyk-Dulak.  - Wszystkie wykonane przez nich czynności, opinia biegłego oraz prowadzone postępowanie, pozwolą dokładnie wyjaśnić okoliczności i przyczyny tego wypadku.

Byłeś świadkiem wypadku? Prześlij nam zdjęcia na adres: [email protected] Opublikujemy je.

RG [email protected] Fot. Ilustracyjna Sądeczanin.infoDziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)