Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 5 grudnia. Imieniny: Kryspiny, Norberta, Sabiny
15/11/2017 - 14:20

Dramatyczna walka o życie 38-latka. Mężczyzna chciał skoczyć z dachu

38-letni mieszkaniec Gorlic wyszedł na dach domu. Groził, że popełni samobójstwo. Na szczęście dzięki sprawnej akcji strażaków, policjantów i ratowników medycznych, mężczyznę udało się sprowadzić na ziemię.

W środę 15 listopada gorlickie służby ratownicze otrzymały wezwanie na ulicę Krakowską. 38-letni mężczyzna wyszedł na balkon i prawdopodobnie chciał popełnić samobójstwo.  

-  O godzinie 11.20 dostaliśmy wezwanie na ul. Krakowską w Gorlicach. Od osoby, która się z nami skontaktowała dowiedzieliśmy się, że na balkonie siedzi mężczyzna, który zachowuje się podejrzanie, a niedawno był leczony psychiatrycznie – tłumaczy rzecznik prasowy gorlickiej policji Grzegorz Szczepanek.

Z pomocą natychmiast pośpieszyli policjanci, zespół ratownictwa medycznego i strażacy. Gdy mężczyzna zobaczył ratowników, przestraszył się i uciekł na dach. Strażacy rozłożyli skokochron wokół domu, na wypadek gdyby mężczyzna rzeczywiście próbował targnąć się na swoje życie.

Zobacz także: Tragiczny wypadek przy ul. Barskiej. Nie żyje kobieta, która wypadła z balkonu [WIDEO]

Ratownicy próbowali przekonać 38-latka, aby zszedł na ziemię, jednak mężczyzna nie dawał za wygraną i wciąż siedział na dachu budynku. W końcu dwóm strażakom udało się obezwładnić mężczyznę i razem z policjantami sprowadzić go na ziemię. Gorliczanin został zabrany przez zespół ratownictwa medycznego do gorlickiego szpitala, gdzie został umieszczony na oddziale psychiatrycznym.

RG r.gajewski@sadeczanin.info Fot. Ilustracyjna Sadeczanin.infoDziękujemy za przesłanie błędu