Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 4 grudnia. Imieniny: Barbary, Hieronima, Krystiana
29/09/2022 - 14:00

Dramatyczny wypadek na budowie. Pracownik spadł z dużej wysokości [ZDJĘCIA]

Nieszczęśliwy wypadek na budowie. Pod 43-latkiem zerwał się podest. Mężczyzna spadł z dużej wysokości i z bardzo poważnymi obrażeniami został przetransportowany śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do krakowskiego szpitala.


Wypadek podczas prac budowlanych w Krakowie 

Krakowscy policjanci ustalają przyczyny i okoliczności dramatycznego wypadku, który w minioną środę, przed godziną jedenastą, wydarzył się na placu budowy przy ulicy Vetulaniego w Krakowie. Jak na razie wiadomo jedynie tyle, że pod 43-letnim pracownikiem zerwał się podest. Mężczyzna spadł na ziemię z wysokości czwartego piętra.

Zobacz też Policyjna akcja przed "Europą". Wiemy, co było w podejrzanej paczce [FILM, ZDJĘCIA] 

Świadkowie, którzy widzieli całe zdarzenie, natychmiast zadzwonili pod numer alarmowy 112 i wezwali pomoc. Już po kilku minutach przyjechało pogotowie ratunkowe, straż pożarna i policja. Stan poszkodowanego 43-latka był bardzo poważny. Mężczyzna był nieprzytomny i miał liczne obrażenia, które zagrażały jego życiu. Musiał szybko trafić do szpitala, dlatego załoga pogotowia ratunkowego wezwała na miejsce śmigłowiec ratowniczy.

Dosłownie już po chwili latająca karetka wylądowała na parkingu pobliskiego sklepu, ale okazało się, że w śmigłowcu doszło do usterki i maszyna nie mogła wystartować. Ostatecznie pacjent został przewieziony do Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie karetką naziemną.

Zobacz też Szczęśliwy finał poszukiwań zaginionego mieszkańca Sądecczyzny. Szukali go policjanci i strażacy

Przez wiele godzin na budowie, na której doszło do wypadku, pracowali policjanci. O całym zdarzeniu została poinformowana również Państwowa Inspekcja Pracy, nadzór budowlany i prokuratura. ([email protected] Fot. Patrol 998 – Małopolska)

Dramatyczny wypadek na budowie. Pracownik spadł z dużej wysokości
Nieszczęśliwy wypadek na budowie. Pod 43-latkiem zerwał się podest. Mężczyzna spadł z dużej wysokości. Pracownik z bardzo poważnymi obrażeniami został przetransportowany śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do krakowskiego szpitala.


Dziękujemy za przesłanie błędu