Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 8 sierpnia. Imieniny: Izy, Rajmunda, Seweryna
11/06/2019 - 14:30

Dramatyczny wypadek podczas prac polowych. Chłopiec spadł z ciągnika

Podczas prac polowych na jednym z gospodarstw w Mszanie Dolnej doszło do dramatycznego wypadku. Chłopiec spadł z ciągnika. Śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego przetransportował ranne dziecko do szpitala.


Dramat rozegrał się w weekend w Mszanie Dolnej. Podczas prac polowych, 6-letni chłopiec wsiadł na ciągnik; pojazd zaczął się staczać i zatrzymał się dopiero na sąsiedniej działce. Chłopiec spadł z ciągnika i upadł między koła.

Z pomocą poszkodowanemu ruszyło pogotowie ratunkowe. Ratownicy medyczni po przebadaniu rannego 6-latka wezwali Lotnicze Pogotowie Ratunkowe, Z pokładu śmigłowca trafił do szpitala. Na szczęście okazało się, że nie doznał ciężkich obrażeń.

- Trwa sezon prac polowych, dlatego apelujemy o zachowanie zdrowego rozsądku i ostrożności. Pamiętajmy, że obsługa maszyn rolniczych wymaga dużego doświadczenia oraz zachowania zasad bezpieczeństwa – mówi Jolanta Mól z limanowskiej policji. - Uważajmy przy obsłudze maszyn, ale również podczas dojazdu czy powrotu z pola. Pamiętajmy również, że dzieci nie powinny bawić się w roboczej części gospodarstwa, gdyż może to być dla nich niebezpieczne.

RG [email protected], Fot. KPP LimanowaDziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)